Ukrayna’dan 20. yıl daveti

IPRU Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Özcan ve Bülent Yıldız 24 Ekim.2017 tarihinde Ukrayna Karayolu Yolcu Taşımacıları Derneği’nin 20. kuruluşu dolayısı ile organize edilen toplantıya, Dernek  Başkanı ve aynı zamanda IPRU Genel Başkan Yardımcısı olan  Igor Shkırya’nın davetlisi olarak katıldı.

Ukrayna Derneğinin 20. Kuruluş toplantısına katılan Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Özcan şunları söyledi: “ IPRU’nun ilk üye ülkesi ve her zaman yanımızda olan ve destek veren Ukrayna sektörümüz için çok önemli. Ayrıca Dernek Başkanımız Igor Shkırya’nın bir milletvekili olması sektör adına ayrı bir kazanımdır. Ukrayna’da Türk taşımacılarının olması ve hizmet vermeleri olması bizleri çok mutlu ediyor. Biz bu ülke ile taşımacılıkta işbirliği yapmaktan büyük gurur duyuyoruz.”

IPRU GENEL KURULUNA DAVET

Açılışta konuşan IPRU Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Yıldız yaptığı konuşmada,  IPRU Genel Başkan Yardımcısı ve Ukrayna Dernek Başkanı Igor Shıkırya’ya bu anlamlı toplantıya davet ettikleri için teşekkür ettiklerini belirterek;  “İstanbul’dan IPRU Genel Başkanımız Sayın Fatih Tamay  ve TOFED Genel Başkanımız Sayın Birol Özcan’ın selamlarını getirdik. Biliyorsunuz Derneğiniz Ukrayna için çok büyük önem taşımakta ancak IPRU için de ayrı bir önemi var, IPRU’nun hem kurucu üyesi hem de ilk üyesi, yani IPRU yoluna burada sizlerle başladı. Bu yüzden de bizler için çok ayrı bir yere sahip olduğunu bilmenizi isteriz” dedi. IPRU’nun  bugün 19 ülkeden 25 üye derneğe  ulaştığını da kaydeden Yıldız; “8 Kasım 2017 tarihinde İstanbul’da 2. Genel Kurulu’nu gerçekleştireceğiz. Burada sizlerin huzurunda genel kurulumuza Ukrayna Delegasyonu’nu davet ediyoruz. Sözlerimizi bitirirken, aramızdaki dostluğu daha da gelişerek uzun yıllar sizlerle birlikte Karayolu Yolu Taşımacılığı sektörüne ve bu sektörün uluslararası alandaki çatı örgütü olan IPRU’ya hizmet vermekten büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek istiyoruz” diye konuştu.

 

 

 

 

About Ulaştırma Dünyası