Altınordu’ya modern otogar yapılacak

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu’da yapılacak olan Altınordu Şehirlerarası Otobüs Terminali binasının ihalesi yeninden yapılırken, sözleşme imzalandı ve yapım çalışmalarına da kısa sürede başlanacağı belirtildi. Yeni terminal, kendi elektriğini kendi üretmesi nedeniyle ‘akıllı terminal’ diye adlandırılıyor.
Ordu’nun merakla beklediği projelerden bir tanesi olan Altınordu Terminali için yeni bir ihale gerçekleştirilirken, terminalin 22 bin metrekarelik alana yapılacağı açıklandı. Büyükşehir Belediye Başkan Enver Yılmaz, çalışmaların kısa sürede yapılacağını belirterek; “Altınordu Şehirlerarası Otobüs Terminalinin daha önce ihale edilmişti. Ancak demir çelik fiyatlarındaki artış nedeniyle ihale iptal edilmişti. Yapılan çalışmaların ardından, Altınordu Şehirlerarası Otobüs Terminalimizi tekrar ihale ettik. 6 firmanın katıldığı ihale sonrasında, yasal koşullar çerçevesindeki çalışmalarımız tamamlandı ve yüklenici firma ile sözleşme imzalandı. Bundan sonraki süreçte yapılacak yer teslimini takiben, müteahhit firma kısa sürede çalışmalara başlayacak” dedi.

KENDİ ENERJİSİNİ ÜRETECEK

Minibüslerin de bu terminalde yer alacağını kaydeden Yılmaz; “Çevre yolunun hemen yanında inşa edilecek terminal, 22 bin metrekarelik alan üzerine projelendirildi. Ata Sanayi’nin hemen karşısında, güneş panelleri sayesinde kendi enerjisini üretecek olan akıllı terminal dediğimiz yeni terminal, aynı zamanda mahalleler arası ve il içi yolcu taşımacılığı yapan minibüslerin depolama alanı olacak” diye konuştu. Öte yandan 3 bin 177 metrekarelik terminal binasından oluşan proje kapsamında, 18 adet kırsal terminal park alanı (ilçe minibüsü), 32 adet otobüs park alanı (şehirlerarası), 54 adet minibüs park alanı, 16 adet midibüs park alanı, 90 araçlık kapalı otopark, 60 araçlık açık otopark, 28 adet peron, 2 adet kafeterya ve 6 adet dükkân bulunuyor.

About Ulaştırma Dünyası