Jost Group, 500 IVECO Stralis NP çekici aldı

Jost Group, 2020 yılına kadar filosunun %35’ini LNG ile çalışan araçlara dönüştürme hedefiyle 500 IVECO Stralis NP çekici için anlaşma imzaladı


Avrupa’nın en büyük taşımacılık ve lojistik şirketlerinden biri, IVECO’nun doğal gazla çalışan ağır çekicileri için yaptığı büyük anlaşmayla dizele karşı Sıvılaştırılmış Doğal Gaza (LNG) olan güvenini gösterdi. IVECO, tüm Avrupa’daki taşımacılık ve lojistik uzmanı Jost Group’un kullanıma alacağı 500 yeni Stralis NP ile bugüne kadarki en büyük anlaşmasını garantiledi. Şimdiye kadar üretilen en dayanıklı uzun mesafe ağır çekici olan Stralis NP, piyasada şu anda kullanılabilen yakıtlar arasında dizelin en büyük “alternatif” rakibi kabul edilen LNG ile çalışıyor.

LNG ile çalışan Stralis NP çekici, mükemmel bir güç-ağırlık oranı, güç yoğunluğu ve sessiz çalışma sağlamakta. İlk 150 araç 2018 yılı içinde hizmete alınacak, tüm filo ise 2020 yılına kadar tamamlanacak.
Belçikalı şirketin bir dizi satın almayla istikrarlı bir şekilde büyüyen; 1400 çekici ve 3000 römorktan oluşan filosundaki 4 ilâ 5 yaşında, dizelle çalışan araçların yerini Stralis NP alacak. Şirket hâlihazırda ikisi sıkıştırılmış doğal gazla çalışan 132 adet Stralis’e sahip.

“Bu da en iyi çözüm olan IVECO Stralis NP’yi seçerek sürdürülebilirlik yolundaki bir sonraki adımı atma kararımızda kilit bir rol oynadı. Bu yeni teknolojiye ilk sahip olanlar arasında olmaktan gurur duyuyoruz” diyen Jost Group’un sahibi Roland Jost, önümüzdeki üç yılda hedefin, filolarının yüzde 35’inin LNG ile çalışan araçlardan oluşması olduğunu belirtti.

About Ulaştırma Dünyası