KIŞ LASTİĞİ PAZARI BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK

Pirelli Türkiye yaklaşan kış dönemi ön hazırlıklarını İstanbul’da gerçekleştirdiği yetkili satıcılar toplantısı ile tamamladı. Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş. CEO’su Gian Paolo Gatti Comini bu toplantılarda yetkili satıcıları, Türkiye’de trafik bilincinin artması ile birlikte bu yıl da kış lastiği pazarının büyümeye devam edeceği konusunda bilgilendirdi.

Eylül ayında ilk olarak Ankara’da başlayan toplantılara toplam 210 kişi katıldı. Kış dönemi için ön hazırlıklar, 89 kişinin katıldığı ve İstanbul’da gerçekleşen toplantı ile son buldu. Ev sahipliğini Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş. CEO’su Gian Paolo Gatti Comini’nin yaptığı toplantıda, Pirelli’nin yeni şirket yapısı anlatıldı. Şirketin yeni Satış Müdürü Emre Özdemir ise pazara dair genel bir değerlendirme yaptıktan sonra “perakende” stratejisinin  en önemli odak noktaları olduğunun altını çizdi ve önümüzdeki dönemde alacakları aksiyonlar hakkında bilgiler verdi. Pirelli Türkiye’nin yeni yapılanma sürecinde Pazarlama Müdürü görevine gelen İpek Unaran ise yetkili satıcıları Pirelli’nin son tüketiciye hitap eden birçok teknolojisi, kış lastikleri ve dört mevsim ürün gamı hakkında bilgilendirdi. Markanın 2018’de hayata geçireceği aksiyonların üzerinden geçildi. Ayrıca “perakende bakış açısını” dijitale nasıl yansıtacakları anlatıldı. Son olarak da 1 saat boyunca yetkili satıcılardan gelen sorular yanıtlandı.
Kontrolsüz Güç, Güç Değildir

Türkiye’deki kış lastiği pazarı hakkında açıklamalarda bulunan Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş CEO’su Gian Paolo Gatti Comini: “Türkiye’de kış lastiği pazarı önemli bir yere sahip. Yenileme pazarının yüzde 40’ını kış lastikleri oluşturuyor. Avrupa’daki Almanya, Avusturya gibi pazarlardan çok da geride sayılmayız. Onlarda bu oran yüzde 50 seviyelerinde.  Türkiye’de kış lastiğinin faydaları konusunda insanlar giderek bilinçleniyor. Trafik bilinci arttıkça kış lastiği pazarı bu yıl da büyümeye devam edecek. Ancak bizim her zaman hatırlattığımız bir mottomuz var: “Kontrolsüz güç, güç değildir”. Bizim de bu süreci kontrol altında yönetmemiz büyük önem arz ediyor. Burada müşteri taleplerini tahmin etmek ve onların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yetkili satıcılarımızla birlikte yakın çalışmalar içerisindeyiz” dedi.

 

About Ulaştırma Dünyası