Ford Trucks, Afrika’da Büyümeye Devam Ediyor


 

Ford Otosan’ın ağır ticari araç markası Ford Trucks, yurtdışındaki bayi yapılanmaları ile uluslararası pazarda güçlenmeye ve büyümeye devam ediyor. Ford Trucks, son olarak Afrika’nın en önemli ticaret merkezlerinden Mısır’ın başkenti Kahire’deki yeni bayisi ile Afrika’daki yapılanmasını bir adım daha ileriye taşıdı.

 

Global büyümesini Afrika’da gerçekleştirdiği yatırımlarla sürdüren Ford Trucks, Fas, Cezayir ve Gana’daki yatırımlarının ardından bölgenin önde gelen kuruluşlarından Aljico Misr iş birliği ile Kahire’de yeni bir tesis açılışına imza attı. Müşterilerine satış, servis ve yedek parça hizmetlerini aynı çatı altında sunacak yeni 3S konseptli tesis, Ford Trucks’ın Afrika pazarındaki operasyonlarına önemli bir katkı sağlayacak ve şirket Mısır’da 1843T XHR, 3543T LR, 1833 DC, 3543D DC, 4143M DC modellerini pazara sunacak.

 

Hedef: Afrika’da pazar payını artırmak

 

Mısır’ın hızlı büyüyen ekonomisi, stratejik coğrafi konumu ve yeni ulaşım projeleriyle Afrika için önemli bir merkez olduğunu vurgulayan Ford Trucks Uluslararası Pazarlar Direktörü Emrah Duman: “Ford Trucks olarak, 2020 itibarıyla toplam 50 ülkede var olma hedefimiz doğrultusunda bayi ağımızı büyütmeye devam ediyoruz. Afrika pazarı, global büyüme planlarımızda çok önemli bir yere sahip” diyerek Mısır’ın, 14.4 milyar Euro tutarındaki ulaşım ve inşaat projeleri yatırımları ile yeni bir kalkınma hamlesi başlattığını bildirdi. Ayrıca, Mısır’da taşınan yüklerin %90’ının ağır ticari araçlar vasıtasıyla karayolları üzerinden taşınmasına değinen Duman, bunun da Mısır’daki ağır ticari araç pazarının büyüklüğünü ortaya koyduğunu ifade etti.

Mısır’ın sahip olduğu yüksek potansiyele bağlı olarak, bölgenin önde gelen distribütörlerinden Aljico Misr ile 2018 yılı sonuna kadar Mısır’da 3 ayrı tesis açılışı daha yapmayı planlayan Ford Trucks, yeni tesisleriyle Afrika’da pazar paylarını artırmayı ve bölgedeki müşteri memnuniyetini ileri seviyeye taşımayı hedefliyor.

 

About Ulaştırma Dünyası