Karsan’dan Azerbaycan’a teslimat

 

Yerli üretici Karsan, yurtdışı teslimatlarına devam ediyor. 2017’yi ‘yurtdışına yayılma yılı’ ilan eden ve başta İtalya olmak üzere Avrupa’nın çeşitli ülkelerine ihracat gerçekleştiren Karsan, son olarak Azerbaycan’a araç satışı yaptı. Azerbaycan’ın Sumgayıt şehrine teslim edilen 26 adet Jest +, Sumgayıt hatlarında çalışmaya başladı.

 

Geçen yıl Dominik Cumhuriyeti’nden İtalya’ya, Romanya’dan Yunanistan’a kadar dünyanın birçok ülkesine ihracat yapan Karsan, yurtdışında yayılmaya devam ediyor. Kuruluşunun 50. yılını geride bırakan ve Bursa’da yer alan iki fabrikasında çağın mobilite ihtiyaçlarına uygun modern toplu taşıma ve ticari araç üretimi yapan Karsan, son olarak Azerbaycan’a ihracat gerçekleştirdi. 2017 yılında yurtdışı açılımı yapan ve bu yönde teslimatlarını hızla sürdüren Karsan, son olarak Azerbaycan’ın Sumgayıt Şehrine 26 adet Jest + teslim etti.

 

İtalya, Almanya, Fransa ve İspanya olmak üzere Avrupa’ya ve dünyanın birçok ülkesine araç satışı gerçekleştirmesiyle ön plana çıkan Karsan, bu kapsamda bu yılın ilk 9 ayında 75 milyon dolardan fazla ihracat hacmi yarattı. Karsan Jest+, alçak tabanı, biniş ve iniş hızını artıran geniş ve basamaksız yolcu kapısı, rampa sistemi, ferah iç mekânı, panoramik camları ve ilave birçok özelliği ile tüm bireylere konforlu ulaşım olanağı sağlıyor.

 

About Ulaştırma Dünyası