IVECO Yeni Yıla Yeni Ekiple Girdi

IVECO Türkiye Ağır Vasıta Satış Birimi yeniden yapılandırıldı. 2017’de yeni ve deneyimli isimlerle güçlendirilen IVECO Türkiye Ağır Vasıta Satış Birimi, 2018’de daha büyük satışlara imza atmaya hazırlanıyor.

 

Güçlü ekiple faaliyete devam

 

Yeniden yapılandırma çerçevesinde IVECO Türkiye Ağır Vasıta Satış Birimi; Türkiye Ağır Vasıta Satış Müdürü Hakkı Işınak, Marmara ve Doğu Karadeniz Bölge Müdürü Yusuf Pekel, Ege ve Akdeniz Bölge Müdürü Murat Uçaklı, İç Anadolu ve K.Karadeniz Bölge Müdürü Tamer Erşen, Doğu ve Güney  Doğu Anadolu Bölge Müdürü Murat Aydoğan, Off Road İş Geliştirme Müdürü Korhan Yeşil,  Sürüş Eğitmeni Mehmet Er ve İkinci El Satış Müdürü Haluk Korucan’dan oluşuyor.

 

Daha önce otomotiv sektöründe birçok önemli görevler üstlenen IVECO Türkiye Ağır Vasıta Satış Müdürü Hakkı Işınak konuyla ilgili: “Güçlü bir ekip oluşturduk ve ben bu ekip ile çalışmaktan büyük memnuniyet duyuyorum” ifadelerini kullandı.

 

3 yılda 3 ödül

IVECO dünyanın en önde gelen ticari araç markalarında biri olduğunu belirten Işınak, ”Son üç yılda arka arkaya üç ürünü yılın ticari aracı seçildi. Stralis, “2013 Yılının Kamyonu”, Daily, “2015 Yılının Panel Vanı”, Eurocargo, “2016 Yılının Kamyonu” ödüllerinin sahibi oldu. Kamyonda Euro 6’da SCR’yi ilk sunan markayız. Araçlarımız Toplam Sahip Olma Maliyetinde (TCO) önemli bir avantajlar sağlıyor” diye konuştu.

 

 “600 bin km’lik euro 6 çekicilerimiz var”

Bütün kamyon serilerinde SCR sistemini kullandıklarına dikkat çeken Işınak, “Şu ana kadar 600 bin kilometreye ulaşan Euro 6 çekicilerimiz var ve  sonuçlar gayet iyi. Stralis’lerdeki malzeme kalitesi, konfor ayrıca bana heyecan veriyor” dedi.

Işınak ayrıca, “IVECO yetkili satıcılarında 8 adet Stralis ve 4 adet Trakker demo aracımız var. Bu araçların performans ve tüketimlerini biz telematics yolu ile merkezden de takip ediyoruz. Araçlarımızı test eden müşterilerden olumlu geri bildirim alıyoruz” diye belirterek, IVECO yetkililerinin Avrupa’da Stralis ile gerçekleştirilen demo faaliyetlerinde her 10 müşteriden dokuzunun kendi filosundaki araçlara göre daha iyi yakıt tasarrufu elde ettiklerini ifade etti.

 

Üst modellerde telematics standardı

 

Tüm üst modellerinde Telematics’i standart olarak verdiklerine değinen Işınak, “Yeni ürünlerimizde yakıt tasarrufunda etkili olacak. Araçlarımızda Ecofleet, Eco Roll, Hi Cruise gibi tüm özellikler var. Bilindiği gibi çekicilerde yakıt tüketimi toplam sahip olma maliyetinin yaklaşık yüzde 40’ını oluşturuyor” diye konuştu. Yeni Stralis çekicilerde bir öncekine göre yakıt tüketiminde yüzde 11,2’lik bir azalma olduğunun TÜV tarafından belgelendiğinin de altını çizen Işınak, TÜV’ün  bu belgeyi 3 ay boyunca 7 aracı test ederek verdiğini de kaydetti.

 

“Doğal gazda en hazır markayız”

 

Hakkı Işınak son olarak: “IVECO doğal gazlı (CNG) çekicilerde 460 HP güce ulaşmayı başarmış ilk marka. Doğal gaz konusunda en ileride en hazır markayız. Bu konuda altyapı tam olarak tamamlandığında satışlar da başlayacaktır. Yeni LNG’li (Sıvı Doğal Gaz) modellerimizde çift depo yakıt ile menzil 1500 kilometreye çıktı” diye belirterek, hedeflerinin yeni ve güçlü kadroyla 2018 yılında başarıyı yukarıya çıkarmak olduğunu ifade etti.

 

About Ulaştırma Dünyası