Ulaştırma Bölge Müdürü’nden TOFED ziyareti

5 Ocak Cuma günü Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İstanbul 1’inci Bölge Müdürü Şükrü Yılmaz ile Yardımcısı Yalçın Doğan, Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Birol Özcan ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.

İstanbul’da göreve başlayan Bölge Müdürü’ne başarılar dileyen TOFED Genel Başkanı Birol Özcan, yeni yıl ile birlikte çıkması beklenen yeni yönetmelik ve mevzuat dışı taşımacılık yapan belgesiz taşımacıların denetlenmesi durumunu dile getirdi.

Özcan ayrıca, otogarlar dışından otobüs kaldıran taşımacıların da daha etkin denetlenmesi gerektiğini belirtti.  Belgesiz taşımacılığın önlenmesi için Valilik,  Bakanlık, Emniyet ve Jandarma’nın yer aldığı bir komisyonu önceki yılarda  kurma çalışması yaptıklarını belirten Genel Sekreter Mevlut İlgin ise, başarılı işlerin yapılacağına inandıkları komisyonun çalışmalarının bazı nedenlerle durduğunu belirterek, Bakanlık ile tekrar bir komisyon kurulmasının çok etkin olacağını ve bu konuda ortak çalışma yapmaları gerektiğini ifade etti.

 

About Ulaştırma Dünyası