Sosyal Medya
Başlıksız Belge
“Endüstri 4.0” İçin IVECO - BMW İşbirliği
“Endüstri 4.0” İçin IVECO - BMW İşbirliği

IVECO, BMW Group ile işbirliği yaparak LNG ile çalışan kamyonun Alman araba üreticisinin lojistik hizmetleri için test edildiği bir pilot proje gerçekleştirdi. Bu projede, sektörde uzun mesafe taşımacılığı için tasarlanmış ilk doğal gazla çalışan araç olan IVECO Stralis NP kullanıldı.

“İnovasyon ve Endüstri 4.0” projesi kapsamında BMW adına operasyonu denetleyen Dr. Thomas Irrenhauser, uzun vadede LNG’yi  “geleneksel dizele makul ve sürdürülebilir bir alternatif” olarak görüyor. Karşılaştırma yapıldığında nitrojen oksit emisyonlarının yüzde 60 daha düşük olduğunu belirten Irrenhauser,  “Çalışma sırasında gürültü düzeyleri yüzde 50 daha düşük ve katı madde salınımları göz ardı edilecek kadar azdır” dedi.

IVECO Marka Başkanı Pierre Lahutte ise anlaşmayla ilgili olarak  “BMW, sürdürülebilirlik için doğal gazın bir sonraki aşama olduğu konusunda IVECO’nun vizyonunu benimsediği için gurur duyuyoruz. Taşımacılık gereksinimleri için LNG kullanmaya başlayan uluslararası üreticilerin ve lojistik operatörlerinin sayısının hızla arttığını görüyoruz. Birçoğu, son 20 yılda geliştirdiğimiz deneyimi göz önüne alarak filolarını LNG’ye dönüştürmek için IVECO’yu tercih ediyor” şeklinde konuştu.

Uluslararası düzeyde hizmet veren öncü şirketler artan bir şekilde Sıvılaştırılmış Doğal Gaz (LNG) kullanmaya başlıyor. Bu şekilde, verimlilik ve maliyet tasarrufundan ödün vermeden lojistik hizmetlerinin çevresel etkilerini azaltmayı hedefliyorlar.

Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.