Bu kez TOBB’un taslağı görüşüldü

TOBB’un, Karayolu Taşıma Yönetmeliği Taslağı konusunda, sektör görüşlerini de alarak bir görüş oluşturmak amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında, bakanlık yetkilileri sektör temsilcileri ile bir kez daha bir araya geldi.

Karayolu Taşıma Yönetmeliği kamu-özel sektör değerlendirme toplantısı 17 Mayıs Çarşamba günü Ankara’da düzenlendi. Yeni Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nin hazırlanması amacıyla uzun süredir devam eden çalışmalarda bu kez Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin hazırladığı taslak görüşüldü.

Toplantıya karayolu yolcu taşımacılığı ile yük ve kargo taşımacılığının neredeyse tüm temsilcileri katıldı. TOFED Genel Başkanı Birol Özcan, IPRU Genel Başkanı Fatih Tamay, TOBB Sektör Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım, TOFED Genel Sekreteri Mevlüt İlgin, Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yüksel Kurnaz, TTDER Genel Sekreteri Nusret Ertürk, TÖHOB Genel Sekreteri Onur Orhon, TOF Başkan Yardımcısı Tahsin Yücefer, TOBB Akademik Danışman Kemal Karayormuk, Metro Holding CEO’su Mehmet Akif Yaşın ve çok sayıda temsilcinin katıldığı toplantıya ev sahipliğini ise Karayolu Düzenleme Genel Müdürü Saim İlçioğlu, Yolcu Taşımacılığı Daire Başkanı Mahmut Gürses ve Bilgi İşlem Dairesi Başkan Vekili Tolga Acar yaptı.

Toplantıda en öne çıkan madde ise 100 TL’den 500 TL’ye çıkarılan taşıt kartı ücretleri oldu. İtirazlara neden olan düzenlemenin fiyatın her yıl TEFE-TÜFE oranına göre artırtılması talebi yetkililere iletildi.

Karayolu Taşıma Yönetmeliği Taslağı ile ilgili düzenleme çalışmaları, kamu-özel sektör işbirliğinde devam edecek.

 

About Ulaştırma Dünyası