Kulp modern otogara kavuşuyor

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Kulp Belediyesince Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle hazırlanan İlçe Otogar Projesi’nin ihalesinin yapıldığı, otogarın kısa kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulacağı bildirildi.

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Kulp  Belediyesince Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi  işbirliğiyle hazırlanan İlçe Otogar Projesi’nin ihalesinin yapıldığı, otogarın kısa kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulacağı bildirildi.
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Kulp-Diyarbakır karayolu birinci kilometresinde bin 500 metrekare alan üzerinde yaptırılacak Kulp Otogarı, 1 milyon 744 bin lira bedelle ihale edildi. Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Fatih  Dülgeroğlu, ihalesi tamamlanan İlçe Otogarı Projesi’nin çok kısa bir sürede tamamlanacağını belirterek, şunları kaydetti: “İlçemizde bulunan 4 minibüs firmasının aynı alanda hizmet verebilmesi için hazırlanan İlçe Otogarı Projesi ile vatandaşlarımızın daha sağlıklı bir ulaşım hizmeti almalarına olanak sağlanacaktır. Bu projenin hayata geçmesi noktasında imkânlarını seferber eden ve gerekli çalışmaları en hızlı şekilde sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cumali Attila’ya teşekkür ediyoruz.”

 

About Ulaştırma Dünyası