MUŞ DERNEĞİ KURULDU; HAYIRLI OLSUN

 

2017 yılında Türkiye Genelinde 81 ilde örgütlenmek için çalışmalarına ara vermeden devam eden Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Muş Derneğinin kurulduğu müjdesini verdi.

YÖNMETİM KURULU

Başkan Feyzullah Özkan, Başkan Yardımcısı Yılmaz Özkan, Yönetim Kurulu İbrahim Gülşahin, Burhan Gülşahin seçilerek göreve başladı.

Muş Otobüsçüler Derneğinin kurulması ile birlikte Doğu ve Güneydoğuda 24 ilin tümünde Türkiye Otobüsçüler Federasyonu örgütlenerek güçlendi. Dernek Başkanı Feyzullah Özkan, Başkan Yardımcısı Yılmaz Özkan, TOFED’i ziyaret ederek Genel Sekreter Mevlut İlgin ve Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Yağız ile görüştü.

BÖLGEMİZİN EMRİNDEYİZ

Muş Bölge firmaları olarak 2017 yılında zarar etmeden çalışmak istediklerini belirten Başkan Yardımcısı Yılmaz Özkan,  2017 yılında bilet fiyatlarının düzenlenmesi gerekir. Esnafımız mağdur durumda ve işini zor şartlarda yapıyor. Biz bölgede rekabetin ortadan kalkmasını istiyoruz. Dernek olarak bunun için çalışacağız. Ayrıca Doğuda köylerden D2 belgeli ve hiç belgesi olmayan minibüsler büyük şehirlere yolcu taşıyor. Biz korsan taşımacılığın daha fazla denetim ile bitirtilmesini istiyoruz’ diye konuştu.

İKİNCİ ELDE FİYAT MAKASI ÇOK AÇIK

ikinci el araçların fiyat politikasında büyük sorun olduğunu belirten Özkan; “İkinci el otobüsleri değerinin çok altında alıp bize yüksek fiyat veriliyor. Bizden 90 bin Euro’ya alınan 2’inci el otobüsün satış fiyatı 140 bin Euro. Bu fiyat makasının kapanmasını ve 2. El satış değerinin daha yüksek olmasını istiyoruz” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

About Ulaştırma Dünyası