Oyak Renault’da “Sen Varsan Engel Yok”

Türkiye’nin en büyük otomobil üreticisi Oyak Renault, iş hayatında engellerin kolaylıkla aşılacağını vurgulamak ve bu konuda farkındalık yaratmak üzere, “Sen Varsan Engel Yok” mottosuyla Engelliler Haftasında Aile Gezisi’nden, Temsili Askerlik’e tüm çalışanların katılabileceği bir dizi etkinlik düzenledi.

Türkiye’nin en büyük otomobil üreticisi Oyak Renault, her yıl 10-16 Mayıs tarihlerinde ülkemiz de dahil olmak üzere Birleşmiş Milletler’e üye 156 ülkede düzenlenen Dünya Engelliler Haftası kapsamında, iş hayatında engellerin olmayacağını vurgulamak ve farkındalık yaratmak üzere fabrika bünyesinde çok sayıda etkinlik düzenledi. Tüm çalışanlarının katılabileceği ve tam beş gün sürecek olan bu özel haftada; eğitici seminerlerden özel gezilere çok sayıda etkinlik aracılığıyla engelli bireylerin yaşam koşullarına dair farkındalık yaratılması amaçlandı.

Bu özel hafta boyunca Oyak Renault çalışanları; Bursa Nilüfer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (NİŞ)’nde eğitim gören öğrencilerin el becerilerini sergilediği standı, Oyak Renault bünyesinde ziyaret ederek onların geleceğine katkıda bulundu. Halihazırda 100’den fazla engelli çalışanın istihdam edildiği Oyak Renault’da düzenlenen Aile Gezisi ile engelli çalışanlar aileleriyle birlikte işaret dili tercümanı eşliğinde fabrikayı ziyaret edebildi. Bursa Askerlik Dairesi Başkanlığı ile birlikte düzenlenen Temsili Askerlik Etkinlikleri ile askerliklikten muaf olan engelli çalışanlar bir gün askerlik yaparak bu görevi yerine getirmiş oldu. Yine bu hafta kapsamında gerçekleştirilen Omirilik Felçileri Derneği Semineri ile Oyak Renault çalışanları omurilik felci ve tedavisine ilişkin yeni bilgiler elde ederek farkındalık kazandı.

 

About Ulaştırma Dünyası