Sektör Birlik İftarlarında buluşuyor

Sektör iftar buluşmalarına devam ediyor. Turizm Taşımacıları Derneği ile Tüm Otobüsçüler Federasyonu’nun ev sahipliğini yaptığı iftarda bir araya gelen sektör mensupları birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün mensupları, 13 Haziran Salı günü, Turizm Taşımacıları Derneği’nin (TTDER) ve Tüm Otobüsçüler Federasyonu’nun (TOF) ev sahipliğini yaptığı, Anadolu Isuzu’nun sponsorluğunu üstlendiği iftar programında  bir araya geldi.  Hilton Bosphours Hotel’de gerçekleştirilen iftar organizasyonuna;  TTDER Başkanı Sümer Yığcı, TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi Başkanı ve TOF Genel Başkanı Mustafa Yıldırım, Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, Otobüs İş Birimi Direktörü Tunç Karabulut, Karayolu Düzenleme Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Gürses, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İstanbul 1. Bölge Müdürü Cem Murat Yıldırım, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, İTO Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Orduhan, TOFED Genel Başkanı Birol Özcan, IPRU Genel Başkanı Fatih Tamay, UYOF Genel Başkanı İmran Okumuş, Metro Holding İcra Kurulu Başkanı Mehmet Akif Yaşın ve çok sayıda sektör mensubu katıldı.

GÜÇLÜ TÜRKİYE VURGUSU

Ramazan ayının manevi coşkusunu paylaşmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirten TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi Başkanı ve TOF Genel Başkanı Mustafa Yıldırım; “Ramazan ayı İslam dünyası için birlik, beraberlik, yardımlaşma, sevgi, şefkat ve bereket ayıdır. Hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum. Bu mübarek ayın,  dünyanın kanayan yarası ortadoğuya,  İslam alemine ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum. Tabi güçlü Türkiye 15 Temmuz yaralarını sararken diğer yandan da terör ile mücadelede kararlı adımlar atmaya devam ediyor. Başta Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve kahraman ordumuza başarı dilerken bu mücadelede hayatını kaybeden askerlerimize Allah’dan rahmet, yaralılarımıza şifa ve tüm milletimize başsağlığı diliyorum. Ekonomisi güçlü olmayan milletlerin bu badireleri atlatması mümkün değildir. Türkiye bu süreçte ekonomisiyle ayakta durarak emin adımlarla yoluna devam ediyor”  dedi.

ANADOLU ISUZU SEKTÖRÜN YANINDA

Anadolu Isuzu’nun organizasyonun bir parçası olmaktan gurur duyduğunu vurgulayan Anadolu Isuzu Otobüs İş Birimi Direktörü Tunç Karabulut; “Bize bu imkânı veren Turizm Taşımacıları Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Değerli Büyüğümüz Sümer Bey’e ve yönetim kuruluna da ayrıca şükranlarımızı sunuyoruz.  Turizm taşımacılığı ve ulaşım sektöründe ülkemizin en güçlü ve en saygın sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Turizm Taşımacıları Derneği 20 yıldan fazladır sektörün gelişimine hizmet eden, daha iyi ürün ve hizmetlere ulaşabilmemiz için biz otobüs üreticilerine yol gösteren önemli bir kuruluştur.  Bu anlamda bu dernek bizim için bir müşteri grubu değil daha çok bir danışma kurulu anlamı taşıyor. Ulaşım sektöründe hizmet veren firmalar olarak başta Anadolu Isuzu olmak üzere bu derneğin değerli temsilcilerinin görüşlerini dikkatle inceliyoruz ve incelemeye de devam edeceğiz. Anadolu Isuzu’nun 33 yıllık hikâyesinde sizlerin çok önemli bir yeri var, tıpkı bugün aramızda olan ve geçtiğimiz aylarda Anadolu Isuzu’dan emekli olan değerli büyüğümüz yöneticimiz sevgili Fatih Tamay Bey’in olduğu gibi. Bu birlikteliklerin özellikle vücut bulmasında çok emek sarf eden Fatih Bey’e,  firmamıza ve sektöre verdiği değerli katkılar için teşekkür ediyor yeni hayatında sağlık ve mutluluklar diliyorum. Tecrübesi ve birikimleriyle sektöre destek olmaya devam edeceğinden eminim” şeklinde konuştu.

BİRLİK VE BERABERLİK İFTARI

İftar organizasyonlarına desteklerinden dolayı Anadolu Isuzu’ya ve yöneticilerine, katılımlarından dolayı sektör mensuplarına teşekkür ettiklerini belirten TTDER Başkanı Sümer Yığcı; “Anadolu Isuzu’nun bize senelerden beri göstermiş olduğu bu yakınlığın karşılığını bizim vermemiz mümkün değil. Nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Daha önce sektöre çok seneler hizmet etmiş Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay Bey’i, bu akşam unutmak atlamak mümkün değil. Fatih Bey’i sevgiyle selamlıyorum. İnşallah bundan sonrada otomotiv sektöründe olur ve bize yine yardım eder. Anadolu Isuzu’ya herkesin önünde teşekkür ediyorum. Ayrıca aramızda otomotiv sektöründe bizlere yardım eden otobüslerimizi bizlere veren birçok dostumuz var.  Onlara da geldikleri için teşekkür ediyorum. Ramazan Bayramınızı da şimdiden tebrik ediyorum. İnşallah gelecek yıl Ramazan ayında da beraber olmayı Allah bize nasip eder” diye konuştu. Sektör mensupları ile beraber olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Karayolu Düzenleme Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Gürses, müjdelerle dolu yeni yönetmelik konusunda nihai aşamaya yaklaşıldığını, tüm sektörün Ramazan Bayramını şimdiden kutladıklarını söyledi.

TTDER VE TOF,  IPRU’YA KATILDI

TTDER ve TOF’un evsahipliğinde gerçekleştirilen iftar buluşmasında önemli bir sürpriz de yaşandı. Sektörün uluslararası alandaki vizyonu IPRU’ya (Uluslararası Karayolu Yolcu Taşımacılığı Birliği) iki büyük katılım daha gerçekleşti, TTDER 23. üye dernek TOF 24. Üye dernek oldu. Yeni katılımlarla IPRU, 19 ülkeden 24 üye dernek portföyüne ulaştı.  IPRU Genel Başkanı Fatih Tamay, sektörün uluslararası alandaki gururu IPRU’nun büyümeye ve güçlenmeye devam edeceğini söyledi.

 

 

 

About Ulaştırma Dünyası