Sektör üstün hizmet ödülü Fatih Tamay’ın

 

Kaptanlar Kulübü’nün organize ettiği Ulaştırma Platformu Ödül ve Mezuniyet Töreni karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün paydaşlarını bir araya getirdi.  Törende Sektör Üstün Hizmet Ödülü IPRU Genel Başkanı Fatih Tamay’a, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Başarılı Kurum Ödülü Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e verildi. Törende ayrıca AKÜ Otobüs Kaptanlığı Bölümü 7’nci dönem mezunlarına yönelik töreni de düzenlendi

 

 

Kaptanlar Kulübü’nün organize ettiği Ulaştırma Platformu Ödül ve Mezuniyet Töreni 16 Mayıs Salı günü İTÜ Arıkent Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Tören, karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün bütün paydaşlarını bir araya getirdi.

Törende “Ayın Kaptan Şoförü Ödülleri” takdim edilirken, AKÜ Otobüs Kaptanlığı Bölümü’nün 7’nci mezuniyet töreni de gerçekleştirildi.

Törene Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Kader Sertpoyraz, Muğla Büyükşehir Belediyesi Kamu Taşımacılığı İl Koordinasyon Yöneticisi Önder Oktay Arslan, TOBB Sektör Meclisi Başkanı ve TOF Genel Başkanı Mustafa Yıldırım, TTDER Genel Başkanı Sümer Yığcı, IPRU Genel Başkanı Fatih Tamay, TURODER Başkanı Adnan Değirmenci, TOFED Genel Sekreteri Mevlüt İlgin, TOF Genel Sekreteri Nusret Ertürk, TOFED MYK Üyesi Hasan Yüksel Kurnaz, TOF Genel Başkan Yardımcısı Tahsin Yücefer, TTDER Başkan Yardımcısı Mehmet Öksüz, İSTAB Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Neğiş, TÖHOB Genel Sekreteri Onur Orhon, Temsa, Otokar, Isuzu, Bozankaya, Filotürk, Kentkart, Ausis, Hankook başta olmak üzere sektör firma yöneticileri, Ulaştırma Platformu Koordinatörleri Ekrem Özcan ve Kemal Karayormuk katıldı.

 

SEKTÖR ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ TAMAY’A

Törende ‘Sektör Üstün Hizmet Ödülü’ 37 yıl Anadolu Isuzu’da görev aldıktan sonra geçtiğimiz Mart ayında emekli olan Fatih Tamay’a verildi. IPRU Genel Başkanlığı görevini yürüten ve bugüne kadar karayolu yolcu taşımacılığı sektörüne verdiği destekler ile tanınan Tamay’a ödülünü sektörün sivil toplum kuruluşlarının başkan ve üst düzey yöneticileri takdim etti.

Ödülünü aldıktan sonra kısa bir konuşma yapan Fatih Tamay, sözlerine hem Kaptanlar Kulubü’ne hem de tüm sektöre teşekkür ederek başladı. Tamay, “Bu ödül sektörle birlikte yaptığımız çalışmaların sonucunda geldi. Bugüne kadar ödül dağıtıyordum, törenlere Isuzu adına geliyordum, şimdi ödül verilen oldum. Bundan böyle de sektörle iç içe olacağım. Sektör için elimden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğim” dedi.

DÜZCE BELEDİYESİ’NİN KADIN  ÇALIŞANLARI ÖDÜL GETİRDİ

Akıllı Ulaşım Sistemleri Başarılı Kurum Ödülü’ne İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin layık görüldüğü törende “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Başarılı Kurum Ödülü” ise Düzce Belediyesi’ne verildi. Ödülü, TOBB Sektör Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım, Otokar Satış Direktörü Murat Tokatlı, Kamu Satış Müdürü Mahir Özşeker, Kurumsal İletişim Müdürü Beril Gönüllü, Ulaştırma Platformu Koordinatörleri Kemal Karayormuk ve Ekrem Özcan’ın elinden alan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş 30 yıldan beri Düzce Belediyesi’nde bayan itfaiye şoförü ve otobüs şoförü istihdam edildiğini, belediyenin özellikle yönetim kadrosu içerisinde 150 bayan personel bulunduğunu ifade etti.

 

AYIN KAPTAN ŞOFÖRLERİ

Törende, Otokar Servis, Isuzu Turizm, Temsa Kentiçi ve Şehirlerarası Ayın Kaptan Şoförleri olmak üzere toplam 4 kategoride Ayın Kaptan Şoförü ödülleri de verildi.

Otokar Servis Ayın Kaptan Şoförü Ödülü Alanlar: Nida Tur’dan Hüseyin Akıncı, Aytur’dan Uğur Karakoç,  Tursan’dan Eyüp Demirel

Isuzu Turizm Ayın Kaptan Şoförü Ödülü Alanlar: Aleyna Turizm’den Ercan Küçük Seasong Turizm’den Şanlı Ünlü, Aleyna Turizm’den Arif Kokal

Temsa Şehiriçi Ayın Kaptan Şoförü Ödülü Alanlar: Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden Türkan Uysal ve Ayhan Karaali ile  Otobüs A.Ş‘den Eyüp Karslı

Şehirlerarası Ayın Kaptan Şoförü Ödülü Alanlar: Best Van’dan Şirin Ösün, Lüks Mersin Seyahat’ten  İ.Halil Gümüştekin ile Niğde Aydoğanlar’dan  Kenan Öztürk

 

 

AKÜ Otobüs Kaptanlığı Bölümü 7. mezunlarını verdi

Ödül töreninin ardından, Afyon Kocatepe Üniversitesi Sultandağı Meslek Yüksekokulu Otobüs Kaptanlığı Bölümü 7. dönem mezunlarına yönelik mezuniyet töreni düzenlendi. Mezuniyet töreninde, federasyon başkanları ve firma tepe yöneticileri tarafından otobüs kaptanlığı öğrencilerine sahnede apoletleri takıldı. Bir kadın öğrencinin de mezun olduğu bölüm, bu sene 40 kaptanı daha mezun ederek sektöre kazandırdı.

Tören  öncesinde TOBB Sektör Meclisi Başkanı ve TOF Genel Başkanı Mustafa Yıldırım’ın yaşgünü pastası keyifli bir ortamda kesildi.

 

 

 

 

 

About Ulaştırma Dünyası