Sosyal Medya
Başlıksız Belge
Tüm Manşet Haberleri>
Has Otomotiv 10 Sprinter ile 1 Vito teslimatı gerçekleştirdi
Has Otomotiv, Günaydın Group bünyesinde faaliyet gösteren HG Egetrans, Via Turizm ve Yonca Can Turizm'e 10 Sprinter ve 1 Vito teslimatı gerçekleştirdi. Bu yatırımla iki şirketin bu yıl yaptığı araç yatırımı 37 adede ulaştı. HG Egetrans'ın yıl sonuna kadar araç yatırım planı 100, Via Turizm'in ise 40 adet.
Sayısal Takograf Sistemine Veri Giriş Zorunluluğu 1 Temmuz'da Başladı
TOBB ve Ulaştırma Bakanlığı'nın koordinasyonunda, Türkiye'de Sayısal Takograf Sistemi'ne (STS) yönelik çalışmaları değerlendirmek üzere 10 Temmuz'da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde bir toplantı gerçekleştirildi.
Biletten Gelen Para Sadece Giderleri Karşılıyor
Ağrı Otobüs İşletmecileri ve Yazıhaneleri Derneği Başkanı ve TOFED Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut İrkey, karayolu yolcu taşıma sektörünün Ağrı'daki güncel durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.
U-ETDS İkinci Bilgilendirme Toplantısı Bursa'da Yapıldı
Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi'nin bölgelere yayılan bilgilendirme toplantılarının ikincisi Bursa'da yapıldı.
Ahmet Arslan Görevini Cahit Turhan'a Devretti
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı görevine getirilen Cahit Turhan, görevi eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'dan devraldı.
Ulaştırma Dünyası Gazetemiz'in 886' ınci sayısı yayında
Ulaştırma Dünyası Gazetemiz'in 886' ınci sayısına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
TOFED'in Gündemi Elektronik Takip ve Denetim Sistemi
Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Başkanlık Divanı Toplantısı 6 Temmuz'da TOFED toplantı salonunda yapıldı. Toplantının ana gündemini Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi oluşturdu.
TOFED SRC Eğitim Merkezi Yeniden Faaliyete Başladı
TOFED Akademi SRC Eğitim Merkezi, Temmuz 2018 itibari ile Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yeniden faaliyete geçti.
Metro Turizm  Kaptanlık Eğitimleri Başladı
Metro Turizm'in her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği “Kaptanlık Eğitimi” 3 Temmuz Salı günü TOFED toplantı salonunda başladı.
U-ETDS Sektöre Neler Getirecek?
Otobüs yolculuklarındaki güvenlik standartları, uygulamaya konulan Ulaştırma Elektronik Denetim ve Takip Sistemi ile değişiyor.
Anadolu Isuzu'dan  İhracatta Dev İhaleler
Anadolu Isuzu, Romanya'da kazandığı ihalelerle ihracata hız kesmeden devam ediyor.
Ulaştırma Dünyası Gazetemiz'in 885' inci sayısı yayında
Ulaştırma Dünyası Gazetemiz'in 885' inci sayısına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Mercedes-Benz Türk StartUP yarışmasının kazananları açıklandı
Düzenlenen ödül töreninde, kazanan yarışmacılar ödüllerini Mercedes-Benz Türk CEO'su Süer Sülün, İş Geliştirme Direktörü Didem Daphne Özensel, AR-GE Merkezi Direktörü Mustafa Üstertuna ve Mercedes-Benz Türk CIO'su Gökçe Bezmez'den aldılar.
Mercedes-Benz; Elektrikli minibüsleri için geri sayım başladı
Mercedes-Benz, elektrikli eVito'nun bu sonbaharda çıkacağını açıkladı. Şirket, 2019'da eSprinter minibüsün de satışa sunulacağını söyleyerek elektrikli kargo kamyonlarına yönelik planlarını daha ayrıntılı bir şekilde aktardı.
TOFED'den U-ETDS Bilgilendirme Toplantılarına İlişkin Duyuru
Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Yönetimi; 8 Ocak tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren taşıma yönetmeliği kapsamında; A1, A2, B1, B2, D1, D2 yetki belgesi sahiplerinin Elektronik Denetim ve Takip Sistemi (U-ETDS)'ne uyma zorunluluklarının 8 Haziran 2018'den itibaren başlatıldığını hatırlatarak, TOFED Üye ve Dernek Başkanlarının U-ETDS bilgilendirme toplantılarına katılmalarını ve konu hakkında TOFED Genel Merkezi'ne bilgi aktarımı sağlanmasını istedi.
Sorunlar Ortak Çözüm Belli
Ege Bölgesi Otobüs İşletmecileri Derneği Başkanı ve TOFED Bölgelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Serdar Gerilakan, sektörün güncel durumunu, gazetemize özel açıklamalarıyla değerlendirdi.
Ulaştırma Dünyası Gazetemiz'in 883' üncü sayısı yayında
Ulaştırma Dünyası Gazetemiz'in 883' üncü sayısına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Sektörde Bayram Telaşı
Bayram öncesinde İstanbul Otogarı'ndan bin 700'ün üzerine otobüs çıkış yaparak yurdun dört tarafına yolcu taşıyor.
Ulaştırma Dünyası Gazetemiz'in 882'inci sayısı yayında
Ulaştırma Dünyası Gazetemiz'in 882'inci sayısına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Flaş UKOME kararı! 7 yolcu ve 12 saat sınırı kalktı
UBER'e karşı alınan UKOME kararı nedeniyle mağdur olan turizmcilerin tepkileri üzerine İBB geri adım attı. Turizm yolcu taşıma belgeli taksilere getirilen 7 yolcu sınırı ve 12 saat önceden rezervasyon zorunluluğu kaldırıldı.
Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.