Sosyal Medya
Başlıksız Belge
Tüm Manşet Haberleri>
Elektrik Mühendisleri Odası'ndan Otobüs Yangınlarına Çözüm Önerisi
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne (TMMOB) bağlı Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, son dönemde, yolcu otobüslerinde çıkan yangınlarla ilgili kurumları göreve çağırdı. EMO'dan yapılan açıklamada, ilgili mevzuatların tam anlamıyla uygulanması istenirken, standartlara uygun olmayan ekipmanların yasaklanması gerektiği belirtildi.
TEMSA İhracata Devam Ediyor
TEMSA, 900'ü aşkın araç sayısıyla Sırbistan'ın en büyük tur operatörlerinden Lasta'ya 30 araçlık teslimat gerçekleştirdi.
Nakliyeciler Devlet Desteği Bekliyor
Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Karadeniz Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Özer, nakliye sektöründeki sorunlarına dair bir açıklama gerçekleştirdi. Yabancı nakliye firmalarıyla eşit olmayan şartlarda rekabet ettiklerini belirten Özer, "Ülkemize turizm sektörüyle eş değer bir döviz girdisi sağlıyoruz fakat unutuluyoruz" dedi.
Ankara UKOME'den Kritik Adım: Cep Terminalleri Hayata Geçti
Ankara Büyükşehir Belediyesi; UKOME'de alınan kararla, şehirlerarası tarifeli taşımacılık yapan otobüsler için kentin ana arterlerine yolcu indirme-bindirme tabelaları astı. İlerleyen süreçte yaygınlaşacağı açıklanan uygulama ile birlikte; Ankara'da “cep terminali sistemi” kentin geneline yayılacak.
Kamil Koç, Alman Flixmobility'ye Satıldı
Türkiye'nin önde gelen otobüs şirketlerinden Kamil Koç'un Almanya merkezli Flixmobility'e satışı için Rekabet Kurumu'na başvuru yapıldı. FlixMobility Kurucusu ve CEO'su Jochen Engert, “Kamil Koç'u ailemize katarak Türkiye seyahat pazarında yeni bir dönem başlatacağımız için çok heyecanlıyız" dedi.
Ulaştırma Dünyası Gazetemiz'in 940'ıncı sayısı yayında
Ulaştırma Dünyası Gazetemiz'in 940'ıncı sayısına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Dünden Bugüne Büyük İstanbul Otogarı
1994 yılında yap-işlet-devret modeliyle UATOD tarafından işletilmeye başlanan Büyük İstanbul Otogarı, işletme süresi olan 25 yılı doldurdu. İBB, otogarın otopark işletmesini 11 Temmuz'da İSPARK'a devretti, devire karşı yapılan itiraz sonucu önce yürütmeyi durdurma kararı çıktı, ardından kararın kaldırıldığı açıklandı. Otogarın genel işletmesinin geleceğine dair ise henüz bir netlik yok. AVTER'in, mevcut haklarından dolayı konuya ilişkin hukuki mücadelesi devam ediyor.
Ulaştırma Dünyası Gazetemiz'in 939'uncu sayısı yayında
Ulaştırma Dünyası Gazetemiz'in 939'uncU sayısına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Yeni Mercedes-Benz Sprinter, Müşterileri ile Buluştu
Mercedes-Benz Türk Hafif Ticari Araçlar, Mayıs-Temmuz ayları arasında İstanbul, Bursa, Ankara, Antalya ve İzmir'de yer aldığı etkinlikler kapsamında, yeni Mercedes-Benz Sprinter'ı müşterileri ile buluşturdu.
Anadolu Isuzu, tarihin en büyük midibüs ihracatına hazırlanıyor
Anadolu Isuzu, Türkiye'de kısa sürede büyük başarılara imza atan midibüsü Isuzu Novociti Life ile ihracat pazarlarında da aktif rol oynamaya devam ediyor. Polonya, İtalya, Yunanistan ve Fransa'dan sonra Gürcistan'ın Tiflis Belediyesi'ne yüksek adetli araç satışı gerçekleştiren Anadolu Isuzu, Tiflis Belediye Başkanı Kakha Kaladze'yi fabrikasında ağırladı.
Artvin'de Korsan Taşımacılık Önlenemiyor
Artvin Otobüsçüler Derneği Başkanı İrfan Topaloğlu, Artvin-Hopa-Sarp Sınır Kapısı yolu üzerinde konteynır yapılanmalarla, izinsiz ve belgesiz bir otogar oluşturulduğunu ve bu otogardan araç kaldıran büyük firmaların da bulunduğunu kamuoyu gündemine taşıdı.
Michelin'den Lastik Ömrünü Uzatacak Tavsiyeler
Uygun koşullarda muhafaza edilmiş bir lastiğin 10 yıla kadar kullanılabildiğini belirten Michelin, bu avantajı kullanıcılarına satış noktalarında saklama ve depolama imkânı veren 'Lastik Oteli' hizmeti ile sunuyor
Mercedes-Benz Türk'ün Yıldız Kızları İstanbul'daydı
Mercedes-Benz Türk, her yıl 5 ilden 25 Yıldız Kızı bir hafta misafir ettiği gelenekselleşen İstanbul ziyaretleri çerçevesinde 26 Temmuz'da bir basın toplantısı düzenledi.
Anadolu Isuzu 170 Bininci Aracını Üretti
Türkiye'de üretime başladığı 1983 yılından bu yana birçok başarılı projeye imzasını atan Anadolu Isuzu, fabrikasında düzenlediği törenle 170 bininci aracını üretim bandından indirdi.
Servis Taşımacıları, Federasyon Altında Birleşecek
“Yolcu Taşımacılığı Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı”nın 3'üncüsü İSTAB öncülüğünde İstanbul'da gerçekleştirildi. Toplantının ana gündem maddesini 3 noktalı emniyet kemeri ve sensör zorunluluğu oluştururken; İSTAB Başkanı Turgay Gül ile İZTAD Başkanı Coşkun Altın, servis taşımacılarının bir federasyon yapısı altında birleşeceğini açıkladı.
Shell'in, Yeni Pazarlar Geliştirme Direktörü Yiğit Güven Oldu
Dünyanın önde gelen uluslararası enerji şirketlerinden Shell'in Asya Pasifik Bölgesi'ndeki yeni enerji çözümlerini Yiğit Güven geliştirecek. Güven 24 Temmuz Çarşamba günü itibari ile yeni görevine başladı.
Otokar,
Otokar'ın, savunma sanayisindeki iddiasını farklı bir boyuta taşıyan Akrep II ürün ailesine yönelik çalışmaları sürüyor. Ailenin ilk üyesi, aynı zamanda Türkiye'nin ilk elektrikli zırhlı aracı "Akrep IIe" araziye çıkmaya başladı.
OTOGARDAKİ HAK SAHİPLERİ BİR ARADA
İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı Yönetimi, 23-24 Temmuz tarihlerinde Otogar Konferans Salonu'nda düzenlediği toplantıda, otogardaki tahsis belgesi sahipleriyle bir araya geldi. Otogarın mevcut hukuki sürecine dair bilgilendirmenin yapıldığı toplantıda, tahsis belgesi sahiplerinin de hukuki sürece müdahil olması konusu değerlendirilirken, birlikte mücadele etme çağrısı yapıldı.
Berkay Erdoğan'ın Mevlüdü 23 Temmuz'da Yapıldı
16 Temmuz'da hayatını kaybeden UATOD Başkanı ve TOFED Eski Başkanı Mehmet Erdoğan'ın oğlu Berkay Erdoğan'ın mevlüdü 23 Temmuz Salı Günü gerçekleştirildi.
 Kurban Bayramı İçin Ek Sefer İzni 7 Ağustos'ta Başlıyor
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, Kurban Bayramı süresince artacak olan yolcu yoğunluğunu da göz önünde bulundurarak, şehirlerarası sefer yapan otobüs firmalarına ek sefer izni tanıdı. Ek sefer izni 7 Ağustos tarihinde başlayıp 20 Ağustos'a kadar devam edecek.
Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.