Bu yaz Türkler gözünü “uzaklara” dikti

 

 

Seyahat arama sitesi momondo.com.tr Türklerin yaz tatili tercihlerini araştırdı. Sonuçlara göre bu yaz Türklerin favorisi uzak diyarlar.

 

Haziran ayının gelmesi ile tatil sezonu açıldı. Seyahat sitesi momondo.com.tr binden fazla kişi üzerinde gerçekleştirdiği araştırmada Türklerin tatil tercihlerini araştırdı.

 

BANGKOK ZİRVEDE, BALİ YÜKSELİŞTE

 

Doğa, macera ya da gemi yolculuğu… Yaz tatili için onlarca alternatif mevcut. Türklerin ise gözü uzaklarda. Araştırma sonuçlarına göre bu yaz Türklerin favorisi Bangkok.

 

Momondo sözcüsü SerpilÖzkürk şöyle konuştu: “Web sitemizde yer alan aramalar gösteriyor ki bu yaz Türklerin favori destinasyonu açık ara Bangkok. Bangkok’u Antalya, Londra ve New York takip ediyor. Listenin sonunda ise Amsterdam var. En fazla yükseliş gösteren destinasyon ise Bali. Geçtiğimiz yıla göre %103 oranında artış gösteren Endonezya’nın egzotik adası, Türkler arasında giderek popülerleşiyor.

 

 

En favori 5 destinasyon
1 Bangkok
2 Antalya
3 Londra
4 New York
5 Amsterdam
En yükselişte olan destinasyon
1 Bali (Aramalarda %103’lük artış)

 

TATİL PLANLAMASI STRES YARATIYOR

 

Yaz tatilinin yaklaşması ile hazırlık stresi de artıyor. Momondo’nunglobal seyahat araştırmasına göre tatile huzur verici bir aktivite olsa da öncesi zorlu geçiyor. Verilere göre Türklerin yüzde 24’ü tatillerini planlarken stres oluyor.

 

Momondo sözcüsü SerpilÖzkürk sonuçlar ile ilgili şöyle konuştu: “Seyahat araştırmamıza göre Türklerin neredeyse üçte biri (yüzde 29) tatil rezervasyonunu 2-3 ay önceden gerçekleştiriyor ve yarısından fazlası (yüzde 52) tatil için önceden para biriktiriyor. Son dakika planlaması Türkler arasında popüler olmasa da her dört kişiden biri tatil planlamayı stresli buluyor.”

 

Doğal olarak yaz tatilini planlarken bütçeden destinasyona, uçuştan otele ve bavul hazırlamaya birçok faktörü değerlendirmek gerekiyor. İşte huzurlu ve keyifli bir tatil geçirmek için öncesinde yapmanız gerekenler!

 

About Ulaştırma Dünyası