Otokar'dan İzmir'e 52 Adet Yeni Otobüs

Otokar'dan İzmir'e 52 Adet Yeni Otobüs


Otokar, ESHOT'a 52 adet yeni otobüs teslim etti. Gerçekleştirilen 52 adetlik teslimat ile İzmir caddelerindeki Otokar araç sayısı 400'e yaklaştı.

Otokar’ın 52 adetlik teslimatının 10 adeti Sultan City, 15 Adeti Doruk LE, 17 adeti Kent LF ve 10 adeti de Kent Körüklü otobüs oldu. Düzenlenen teslimat törenine; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey ve Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç katılım gösterdi.

 

Serdar Görgüç: “İzmir halkının bir kez daha beğenisini kazanacağından eminiz”

Törende yaptığı konuşmada, pandemi ile birlikte şehirlerde toplu taşıma kapasitesini artırmanın giderek önem kazandığını belirten Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ESHOT'un bu zor dönemde şehir içi ulaşımda önemli bir yatırım kararı alarak halk sağlığını korumak için büyük bir adım attığını söyledi. Türkiye'nin ve Ege'nin incisi İzmir'in gerçekleştirdiği bu atılımla ülkemizde örnek olduğunu belirten Serdar Görgüç, "İzmir caddelerinde hizmet veren otobüslerimize yenilerini eklemek ve bir kez daha bu güzel şehre hizmet etmek, bir İzmirli olarak bana ayrıca gurur veriyor. Bu tören ile kullanıma sunulacak farklı yolcu taşıma kapasitelerine sahip otobüslerimiz, ülkemizin yanı sıra Avrupa başta olmak üzere birçok ülkenin büyükşehirlerinde başarıyla hizmet veriyor. Tamamı Türk mühendisleri tarafından tasarlanan ve geliştirilen otobüslerimizin, çevre duyarlılığı, engelli yolcu taşımacılığına uygun yapısı, konforu ve ferah iç tasarımı ile İzmir halkının bir kez daha beğenisini kazanacağından eminiz. Ayrıca otobüslerimizin düşük işletme giderleri ve düşük yakıt tüketimi ile de İzmir Büyükşehir belediyesi ve ESHOT’un tüm beklentileri karşılayacağına inanıyoruz. İzmir'in modern yüzüne yakışacak Otokar otobüslerin İzmir halkına hayırlı olmasını dilerim" dedi.