Gelişim Lojistik, Filosunu Renault Trucks T Serisi ile Güçlendiriyor

Gelişim Lojistik, Filosunu Renault Trucks T Serisi ile Güçlendiriyor


İlk olarak 2019 yılının sonunda 4 adet Renault Trucks çekici teslim alan Gelişim Lojistik, filosuna iki adet Renault Trucks T 480 ve bir adet T 460 çekici daha katıyor.

Gelişim Lojistik’in yeni araçları Renault Trucks yetkili bayisi Koçaslanlar Otomotiv’in Hadımköy Şubesi Satış Müdürü Tayfun Fıçıcı tarafından Gelişim Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman İneci’ye teslim edildi.

Abdurrahman İneci:”Rakiplerine göre yakıt tasarrufunu deneyimledik”

Gelişim Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman İneci, Renault Trucks dışında aynı konfigürasyonlara sahip yeni farklı marka çekicileri de olduğunu belirterek; “İlk Renault Trucks çekicilerimizi teslim aldığımızdan bu yana araçlarımızı ortalama 90 bin km kullandık. Filomuzda aynı özelliklere sahip yeni olan diğer araçlarımızla kıyasladığımızda 100 km’de ortalama 3 litre yakıt tasarrufu gözlemliyoruz. Performans, verimlilik ve sürüş konforu anlamında tüm beklentilerimizi karşılayıp bir de böyle bir yakıt tasarrufu sununca yine Renault Trucks çekicileri tercih ettik” dedi.

Koçaslanlar Otomotiv Genel Müdürü Mesut Süzer ise  Gelişim Lojistik’in Renault Trucks ailesine yeni katıldığını belirterek; “Gelişim filosunda aynı konfigürasyonlarda farklı marka araçlar bulunuyor. Bu nedenle araçlarımızın tüm özelliklerini karşılaştırma şansına sahipler. Renault Trucks ile performans ve toplam sahip olma maliyetleri anlamında çok memnun kaldılar. Bundan sonra uzun soluklu bir çözüm ortaklığımız olacağına inanıyoruz” diye belirtti.