Vali Yerlikaya, Mercedes-Benz Fabrikasını Ziyaret Etti

Vali Yerlikaya, Mercedes-Benz Fabrikasını Ziyaret Etti


İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Mercedes-Benz AŞ Hoşdere Otobüs Fabrikasını ziyaret ederek, koronavirüs tedbirlerini yerinde inceledi ve kademeli mesai saatleri çalışmasına ilişkin istişarede bulundu.

Valilikten yapılan açıklamaya göre fabrika ziyaretinde Vali Yerlikaya'ya, Mercedes Otobüs Üretiminden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Bülent Acicbe, Türk-iş İstanbul 1. Bölge Temsilcisi Adnan Uyar ve fabrika yöneticileri eşlik etti. Vali Yerlikaya, fabrikada maske kullanımı, yemekhane, soyunma, dinlenme ve çalışma ortamlarında bulaş riskinin nasıl azaltıldığı konusunda Bülent Acicbe tarafından bilgilendirildi. Sunumun ardından montaj fabrikasını gezerek üretim hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Yerlikaya, işçilerle de bir araya geldi ve burada yaptığı konuşmada ev sahipliğinden dolayı Mercedes-Benz Türkiye yetkililerine teşekkür ederek, sanayi sektörünün ülke ekonomisindeki önemini vurguladı.

Vali Yerlikaya, salgınla mücadele kapsamında İstanbul'da yürütülen kademeli mesai saatleri ve ulaşım konularına değinerek istişarelerin devam ettiğini belirtti.