Kalaycıoğlu Turizm, İspanyol Turizm Şirketiyle İş Birliği Yaptı

Kalaycıoğlu Turizm, İspanyol Turizm Şirketiyle İş Birliği Yaptı


Kalaycıoğlu Turizm, İspanya Turizm Sektörü'nün öncü markalarından Radilust Experince ile çeşitli ülkelerden Türkiye'ye gelecek turistlerin Türkiye'deki yerel hizmetlerinin karşılanması için anlaşmaya vardı. Anlaşmaya göre Radilust Experince 2020-2021 Türkiye operasyonlarında 5 bin turisti Türkiye'ye getirecek ve misafirler 1 hafta Türkiye'de ağırlanacak.

Geçtiğimiz hafta anlaşma sağlayan Kalaycıoğlu Turizm ve Radilust Experince, 20 kişilik ilk turist grubunu Salı günü Türkiye’ye getirdi. Kalaycıoğlu Turizm Yöneticisi Samet Alıcı; “Böyle bir anlaşmaya imza atarken Radilust Experince CEO’su Radi Yahıa ile yaptığımız ikili görüşmede ülkemizin COVİD 19 konusunda ne kadar güvenli olduğunu misafirlerimizin tamamının ülkemizde bulundukları süre içerisinde tüm önlemleri alarak tatillerini geçirebileceklerini anlattık. Operasyonumuz misafirlerimizi havalimanından karşılayıp bir hafta sonra ülkelerine geri gönderene kadar devam etti. Tüm misafirlerimize ülkemizde karşılaşacağı her türlü riske karşı ülkemizde bulunduğu süre içerisinde Covid-19 tedavisi içeren sağlık sigortalarını yaptık. İstanbul’da ve Kapadokya turlarımız boyunca araçlarımızı sürekli dezenfekte ettik, anlaştığımız otellerin Covid-19 önlemlerine özen göstermesine dikkat ettik. Kaptan, acente personeli ve araç personellerimizin maske takmasına, sosyal mesafeyi korumasına ve kişisel bakımına özen gösterdik” dedi.

2021 sonuna kadar 5 bin turist hedefi

Türkiye’nin turizm potansiyeline güvendiklerini dile getiren Alıcı, “Ülkemizin turizm potansiyelinin çok yüksek olduğunu düşünüyoruz. Türkiye’ye başka İspanya olmak üzere Hollanda, Portekiz, Malta, Andorra ve Fransa’dan gruplar getirip ülkemizde ağırlayacağız. Anlaşmamızın ilk yılında Covid kısıtlamalarına rağmen 5 bin misafirimizi ülkemize getireceğiz. Sonraki yıl için hedefimiz ise, Covid-19 kısıtlamaları kalktığında, 20 bin misafiri ağırlamak olacak. Yaptığımız anlaşma ile ülke ekonomisine döviz kazandırmakla birlikte misafirlerimizin ülkemizden mutlu ayrılmalarını sağlayacağız. Ülkemizden mutlu ayrılan her bir misafirin çevresi aracılığıyla en az 10 kişiyi ülkemize tatil yapmaya ikna edeceğine inanıyoruz” diye konuştu.

İstanbul’dan araçlarımızla hareket eden ilk grubun; Tuz gölü, Ürgüp, Göreme ve Avanos bölgelerini ziyaret ettiklerini de vurgulayan Alıcı sözlerini şöyle sonlandırdı: “ İlk grubumuz, Kapadokya bölgemizi ziyaret ederek 3 günlük keyifli bir tatil deneyimi yaşadılar. Bir sonraki grubumuz 7 Ekim’de İstanbul’da olacak ve ülkemizde bir hafta zaman geçirecekler. Onlara Karadeniz bölgemizi de gezdireceğiz. Planımız sene sonuna kadar gelen grup sayımızı iki haftada bir şekilde ayarlamak.”