Gelecek Otomotiv VadiPark Bayisi Açıldı

Gelecek Otomotiv VadiPark Bayisi Açıldı


Türkiye'nin en büyük Mercedes-Benz Türk yetkili satıcısı ve servislerinden Gelecek Otomotiv, 26 milyon Euro'luk (131 milyon TL) dev yatırımla Gelecek Otomotiv VadiPark Bayisini hizmete açtı.

Gelecek Otomotiv VadiPark, binanın üzerindeki 6 metre çapındaki hareketli Mercedes-Benz yıldızıyla, bayiler arasında bir ilke imza atıyor. “Mükemmel Müşteri Deneyimi” sloganıyla açılan Gelecek Otomotiv VadiPark’ta ziyaretçiler, otomobillerini tablet üzerinden tasarlayıp sanal gerçeklik ile tasarladıkları otomobillerini görebilecek.


 

Gelecek Otomotiv VadiPark, Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan, Gelecek Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Hekim Toloğ ve Gelecek Otomotiv Genel Müdürü Bekir Koman, TOFED Genel Başkanı Birol Özcan, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özcan, TOFED Genel Sekreteri Mevlüt İlgin, TOFED Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Değirmencioğlu, Bireysel Otobüsçüler Derneği Başkanı Musa Çaktır, TOFED Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Musa Çaktır ve TOSEV Danışmanı Türker Başkurt’un katıldığı etkinlikle hizmete açıldı. 


Açılışta konuşan Gelecek Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Hekim Toloğ, premium sınıftaki daralmaya rağmen 26 milyon Euro’luk yatırım yaptıklarını söyledi. Mercedes-Benz’in gelecek vizyonuna uygun bir yatırım olduğunu belirten Toloğ, şöyle konuştu: “Ekonomimize ve otomotiv sektörünün potansiyeline inanıyoruz. “Mükemmel Müşteri Deneyimi” diyerek teknolojinin en üst segment örnekleriyle hizmet vermeye başlıyoruz. Özel kahve alanı, kütüphane ve çocuklar için simülasyon alanıyla araç satın alma ve araç bakımını keyfe dönüştüreceğiz.”


 

65 metrelik spiral rampa

 

Gelecek Otomotiv VadiPark’ın toplam 9 bin 250 metrekarelik dev kapalı alanında 35’i yeni, 6’sı ikinci el, toplam 41 araç sergilenebiliyor ve günlük 60 araca servis hizmeti veriliyor. 10,5 metrelik tavan yüksekliğiyle özgün bir tasarıma sahip bayide, üzerinde araçların sergilendiği 65 metrelik bir spiral rampa bulunuyor. 


 

Sanal gerçeklikle araç tanıtımı

Gelecek Otomotiv, Mercedes-Benz Türk’ün dijital dönüşümünün yaşandığı ilk showroom oldu. VadiPark’ta aracın başına gitmeden, müşterilere araç içi ve araç çevresi deneyimi yaşatmak adına, dijital ekranlar, tabletler ve VR (sanal gerçeklik) çözümleri ile hizmet veriliyor. Müşterinin kendi aracını kendine özel tasarlamasına imkân vermek için birçok noktada konfigüratörler bulunuyor. Ziyaretçiler kendi aracını, kendisi oluşturduğu araca ait teknik detay ve fiyat bilgisine saniyeler içinde ulaşabiliyor.


Profesyonel baristalar tarafından dünyanın en seçkin kahve çekirdeklerinden hazırlanan kahvelerin bulunduğu bekleme salonunun yanında kitap okuma köşesi, çok geniş aksesuar ve butik alanı ile çocuklar için kapsamlı simülasyon cihazlarının yer aldığı eğlence alanı da yer alıyor. Gelecek Otomotiv VadiPark, tüm özellikleriyle otomobil satın alma ve bakımını keyfe dönüştürmeyi hedefliyor.