Sömestr Tatili Başladı

Sömestr Tatili Başladı


Metro Turizm Genel Müdürü Şenol Ayyıldız, sektörün sömestr tatilinden beklentilerini değerlendirdi. Bazı bölgelerdeki zorlu kış şartları nedeniyle ilk başta bekledikleri hareketliliği yakalayamadıklarını söyleyen Ayyıldız, son birkaç günde, biletlere yoğun talep oluştuğunu ifade etti.

Karayolu yolcu taşıma sektörünün en hareketli olduğunu dönemlerden biri olan sömestr tatilinde, sektörün beklentilerini değerlendiren Metro Turizm Genel Müdürü Şenol Ayyıldız, “Otobüsçüler olarak işlerimizin durgun gittiği bu kış sezonunda sömestr tatilinin sektörümüze bir hareketlilik getirdiği bir gerçek. Ülkemizdeki bazı bölgelerde kış şartlarının çok ağır geçmesi sebebiyle ilk başta beklediğimiz hareketliliği yakalayamamıştık. Fakat havaların düzelmesi ile son üç, dört günde biletlere yoğun bir talep oluştu” dedi. 
Biletlere gelen yoğun talebi memnuniyetle karşıladıklarını ve yolcularına daha iyi hizmet vermek için bütün personellerini seferber ettiklerine dikkat çeken Şenol Ayyıldız, “Müşterilerimizin memnuniyeti için gerekli bütün önlemleri aldık” dedi.
 
“Fiyat istikrarını bozmak sektöre bir şey kazandırmaz”
Metro Turizm Genel Müdürü Şenol Ayyıldız, konuşmasına şöyle devam etti: “Sektör olarak maliyetlerimizin arttığı bu dönemde, köprülere ve otoyollara yapılan zammı da göz önüne alarak söylüyorum. Bazı firmaların zaten yetersiz olan bilet fiyatlarında indirime gitmesine bir anlam veremiyorum. Fiyat istikrarını bozmak sektöre bir şey kazandırmaz. Rekabetin yapılacağı tek platform kaliteli ve güvenli yolculuk olmalı. Biz kaliteli hizmetten ödün vermeden işimize odaklandık. İşimizi en iyi yapmanın peşindeyiz.”