Michelin, Continental ve Smag “Sürdürülebilirlik” İçin bir Araya Geldi

Michelin, Continental ve Smag “Sürdürülebilirlik” İçin bir Araya Geldi


Michelin, doğal kauçuk endüstrisindeki sürdürülebilir uygulamaların haritasını çıkarabilmek için Smag ve Continental ile işbirliği gerçekleştirdi. Bu işbirliği kapsamında sürdürülebilirlik çalışmalarının hız kazanması için “Rubberway” adında bir akıllı telefon uygulaması geliştirildi.

Sürdürülebilir Doğal Kauçuk Küresel Platformu (GPSNR) hedefleriyle uyumlu olacak şekilde tasarlanan Rubberway®, doğal kauçuk endüstrisinde satışa dönük kauçuk işleme tesislerinden üretime dönük çiftliklere kadar her alandaki riskleri haritalandıran bir teknolojik çözüm olacak.

Tüm veriler lastik üreticilerine sunulacak

Yılsonuna kadar hayata geçmesi beklenen Rubberway®, lastik üreticisi olan kullanıcılarına, yaklaşık altı milyon çiftçi, 100 bin aracı ve 500’den fazla işleme tesisini kapsayan doğal kauçuk tedarik zincirinden toplanan verileri sunacak; sürdürülebilirliğin teşhis edilmesi ve iyileştirilmesi için destek verecek. Bu ortak girişimle birlikte, Michelin, Smag ve Continental; Rubberway® uygulamasını diğer doğal kauçuk aktörleri tarafından kolayca kullanılabilen bağımsız bir çözüm yapmaya çalışacak ve tedarik zincirini daha şeffaf hale getirme konusunda çalışmalar yürütecek.