Allison ve IVECO, Global Enerji Projelerine Güç Katıyor

Allison ve IVECO, Global Enerji Projelerine Güç Katıyor


Allison Transmission ve IVECO Astra, yakın zamanda Ürdün'deki Attarat Um Ghudran petrol madeni ve elektrik santrali projesi ile Tanzanya'daki Kinyerezi Doğalgaz Santrali'nde çalışacak araçlar için güçlerini birleştirdi.

Ürdün’ün ağır yük taşımacılığı şirketi Orient Ağır Nakliye, yüksek performanslı araç ihtiyaçları için filosunu Allison tam otomatik şanzıman donanımlı IVECO ağır hizmet kamyonları ile güçlendirdi. Allison Transmission Uygulama Mühendisi Bruno Re, IVECO ile yapılan iş birliğine dair yaptığı açıklamasında, “300 tonun üzerinde yük çeken sürücüler, salyangoz hızında ilerlemek zorunda kalıyor. Uzun mesafelerdeki eğimleri ve aşırı sıcakları aşmak için yüksek kapasiteye ihtiyaçları oluyor. Allison şanzımanlar, bu görevleri yüksek performans ile yerine getiriyor” dedi.

Astra araçları, Ürdün'ün elektrik santralinde 327 tonluk bir buhar jeneratörü dahil olmak üzere çeşitli ağır iş ekipmanlarını taşımak için kullanılacak. Çekiciler, maden ağzını oluşturmak, kazan temellerini inşa etmek ve diğer altyapı ihtiyaçlarını sağlamak gibi zorlu arazilerdeki ağır görevler için gereken gücü sağlıyor.