Özel Halk Otobüsçülerinden İBB'ye Ziyaret

Özel Halk Otobüsçülerinden İBB'ye Ziyaret


İBB, İETT, OTOBÜS A.Ş. VE ÖHO temsilcileri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Yavuz Erkut ile özel halk otobüsçülerinin geleceğini görüşmek üzere bir araya geldi.

Toplantıya, İBB Genel sekreteri Yavuz Erkut, İstanbul Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası ve Özulaş A.Ş Başkanı Göksel Ovacık, Halk Ulaşım A.Ş Başkanı Naci Yağız, Mavi Marmara A.Ş. Başkanı Ramazan Gürler, Öztaş A.Ş. Başkanı Mehmet Tekin, Yeni İstanbul Halk Otobüsleri A.Ş Başkan Vekili Nihat Pelen ile İETT Genel Müdürü Hamdi Alper Kolukısa ve Otobüs A.Ş Genel Müdürü Ali Evren Özsoy katıldı.


İş Birliği Güçlenecek


Özel Halk Otobüsçülerinin geleceğine ilişkin sorunlar üzerinde fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda; Özel Halk Otobüsçüleri temsilcileri ile bir araya gelmekten memnun olduğunu dile getiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Yavuz Erkut; İBB, İETT, OTOBÜS A.Ş. ve ÖHO kurumlarının kolektif bir biçimde diyalog ve işbirliği içinde çalışmalar yapmasının önemine değindi. İBB ve temsilci kurumların iş birliğinin arttırılarak, çalışmalara güç kazandırılması üzerinde görüş birliğine varıldı.