Özkaymak Yeni Yatırımlarıyla Büyüyor

Özkaymak Yeni Yatırımlarıyla Büyüyor


Karayolu yolcu taşımacılığının köklü firmalarından Özkaymak Turizm; Opel, Citröen ve Peugeot markalarının satış ve satış sonrası hizmetini vereceği tesisinin açılışını sektör temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirdi.

Yıllar önce otobüs karoseri ve treyler üretimiyle ticari hayatına başlayan; karayolu yolcu taşımacılığı, turizm ve konaklama sektörlerinde örnek olan Özkaymak Turizm, otomobil sektöründe de yeni yatırımlarına devam ediyor. Opel, Citröen ve Peugeot markalarının satış ve satış sonrası servis hizmetlerini verecek olan merkezin açılışı 1 Kasım’da, İstanbul Yolu üzeri 1. Organize Sanayii Bölgesinde yapıldı.

 

Açılış törenine; Konya Valisi Cüneyt Orhan Toprak, Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı Ali Coşkun, Milli Savunma Eski Bakanı Vecdi Gönül, Saffet Arıkan Bedük, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Özkaymak Yöneitcileri Erol Özkaymak, Dilek Özkaymak Cin, Özkan Özkaymak, Adnan Özkaymak, Erdoğan Özkaymak, TOFED Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özcan, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Özcan, Mustafa Dağıstanlı ve çok sayıda isim katıldı.

Dilek Özkaymak Cin: “Yeni markalarımızla en iyi hizmeti vereceğiz”

Programın açılış konuşmasını yapan Özkaymak Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Özkaymak Cin, “Uzun yıllardır bayrağını taşıdığımız firmamızı 3 büyük marka ile birleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Titiz çalışmalar sonucunda yeni tesisimizde, yeni markalarımızla birlikte en iyi hizmeti vereceğiz. Konya’mıza, çalışanlarımıza, halkımıza ve ailemize hayırlı olsun” dedi.

İbrahim Anaç: “Birlikte büyümeye devam edeceğiz”

Özkaymak Otomotiv ile büyümeye devam edeceklerini dile getiren Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç ise, “Avrupa’nın en büyük firmalarından bir tanesiyiz. Özkaymak Otomotiv burada gördüğünüz birden fazla marka ile hizmet vermeye başlayacak. Bizler de Peugeot ailesi olarak Özkaymak Otomotiv ile birlikte büyümeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Çağrı Öztaş: “Özkaymak, Opel’i en üste taşıdı”

Opel Türkiye Genel Müdürü Çağrı Öztaş da, “Opel markası Türk tüketicisi için önemli bir marka. Bu sene 120. yılını kutluyor ve Türkiye’de büyümeye devam ediyor. Alman kimliğimiz ve müşteri memnuniyetimizle yürümeye devam edeceğiz. Özkaymak Otomotiv Konya’da ve Türkiye’de Opel’i en üste taşımış bir markadır. Şimdi 2 büyük firmayı bünyesine dahil etti, hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Seren Alkım: “Daha güçlü yürüyeceğiz”

Firmalarının Özkaymak Otomotiv ile birlikte daha iyi yerlere geleceğini kaydeden Citroen Pazarlama Müdürü Seren Alkım, iş birliğinden ötürü duydukları mutluluğu dile getirerek, “Birlikteliğimiz daha güçlü yürümemizi sağlayacak, herkese teşekkür ederim” dedi.

Firma temsilcilerinin ardından söz alan Eski Sanayi Bakanı Ali Coşkun ise iki büyük firmanın Özkaymak Otomotiv’i tercih etmesi sebebi ile tebrik mesajlarını iletti.

Cüneyt Orhan: “Rahim Özkaymak, yeni markaları ülkemize getirdi”

Konya’ya kazandırılan tesisin önemli olduğuna dikkat çeken Konya Valisi Cüneyt Orhan Toprak, “1955 senesinde Rahim Özkaymak, o günkü imkanlarla Türkiye’de olmayan yeni markaları ülkemize getirmiş bir iş adamı. Aynı zaman da iyi bir babaymış ki evlatları da aynı kaliteyle hizmete devam ediyorlar. Küçüklüğümden beri araba hastalığım vardır. 3 büyük firmayı bir arada gezebilecek olmak beni ayrı mutlu etti. Bu yeni tesis aynı zamanda ilimizin gelişmesi ve istihdam adına da önemli bir gelişme oldu” ifadelerini kullandı. Program kurdele kesiminin ardından, tesisin tanıtılmasıyla son buldu.