İETT'den Lösemi Farkındalığı

İETT'den Lösemi Farkındalığı


İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve LÖSEV, “Lösemili Çocuklar Haftası”nda lösemi farkındalığı yaratmak için seminer düzenledi. Ayrıca yönetici ve çalışanlar maske takarak farkındalık mesajı verdi.

LÖSEV, löseminin önlenebilen ve tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu anlatmak için 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda İETT Kağıthane Garajı konferans salonunda “Maskemi Takarım, Farkındalık Yaratırım” adlı seminer düzenledi. Seminere; LÖSEV İstanbul Kurumsal İletişimler ve İdari İşler Koordinatör Yardımcısı Burcu Demir ile İETT Daire Başkanları, birim müdürleri ve çalışanlar katıldı. Yoğun katılımın sağlandığı seminerde löseminin çaresiz bir hastalık olmadığı, tedavi süresince takılan maskenin, enfeksiyondan korunmak için kullanıldığı anlatıldı.

Ayrıca İETT yöneticileri İETT otobüsleri, durakları vb. alanlarla farkındalık amacıyla LÖSEV ile ilgili çalışmalara destek verebileceklerini belirtti. Yöneticiler ve çalışanlar maske takarak mesaj verdi. Farkındalık yaratma amaçlı yapılan seminerde çalışanlar maske takarak toplu fotoğraf çektirdi. İETT yöneticileri de farkındalığa dikkat çekmek adına maske taktı.