Yeni Bodrum Otogarı İçin Sektörün Görüşü Alınacak

Yeni Bodrum Otogarı İçin Sektörün Görüşü Alınacak


Bodrum Karayolu Taşımacıları ve Acenteler Derneği Başkanı Remzi Ergün, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile gerçekleştirdikleri görüşmeler sonucunda, Bodrum otogarında tuvaletlerin ücretsiz olacağını ve yeni otogarın sektör-belediye iş birliği ile yapılacağını aktardı.

Bodrum Belediyesi’nin yönettiği Bodrum Otogarı’nda esnafın ve yolcuların daha önceden tuvalet sorunu yaşadıklarını aktaran Bodrum Karayolu Taşımacıları ve Acenteler Derneği Başkanı Remzi Ergün, “Bodrum Otogarı’nda tuvalet 2 TL idi. Bu rakam yolcularımızı rahatsız etse de yolcu bir kere kullanıp geçtiği için çok sorun etmiyordu. Ancak otogar esnafı bütün gününü otogarda geçiriyor ve her seferinde 2 TL vermek çalışanlarımızı çok zor duruma sokuyordu. Biz de Belediye başkanımız Sayın Ahmet Aras Bey ile görüşmelerimizde bu sorundan bahsettik ve ücretlerde bir indirim talep ettik. Bizim talebimiz tuvalet kullanım ücretlerinin 1 TL olmasıydı ancak sağ olsun başkanımız esnafın mağduriyetini gördüğünü belirtti ve bu tuvaletleri tamamen ücretsiz yaptı. Şu anda hem esnafımız hem de yolcularımız bu hizmetten ücretsiz olarak faydalanabiliyorlar. İlk başta esnaf arasında temizliğin zayıflayacağı yönünde görüşler oldu ama belediye çalışanlarımız aynı titizlikle işlerini yerine getirmeye devam ettiler. Tuvaletlerimiz tertemiz ve ücretsiz bir şekilde hizmet veriyor. Sanırım bu Türkiye’de ilk defa Bodrum Otogarı’nda gerçekleşiyor. Bu imkanı bize sağladığı için Bodrum Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Aras’a çok teşekkürlerimi iletiyorum tekrar” dedi.

“Otogarın nihai kullanıcısı biziz”

Belediye Başkanı ile gerçekleştirilen görüşmelerde yeni yapılacak otogarın konumu ile ilgili fikir alışverişinde bulunduklarını da aktaran Ergün, “Başkanımıza daha önce bize belirtilen noktanın noksan yanları olduğunu da söyledik. Bu konuda bir adım atılacaksa sektör mensuplarına danışılması gerektiğini belirttik. Çünkü takdir edersiniz ki bu sektörü en iyi sektörün içindeki isimler bilir, biz yıllardır bu yollarda direksiyon sallamış insanlarız. Nerelerde kaza riski yüksek, hangi yollarda nasıl sorunlar yaşanıyor biz biliriz tabii ki, her gün o yolları kullanan biziz. Yani bir otogar yapılacaksa bu otogarın nihai kullanıcısıyız. Yeri geliyor evimizden daha fazla vakit geçiriyoruz otogarlarda. Bunları kendisine aktardık. Sayın Ahmet Aras, bizi büyük bir mütevazılıkla dinledi ve hak verdi. Yeni otogarla ilgili her gelişmede sektör mensuplarının fikirlerinin alınacağını ve bizlere bilgilendirmeler yapılacağını vurguladı. Bizler artık bu çalışmanın içinde olacağız. Belediye-sektör iş birliğinin Bodrum halkına çok büyük faydaları olacağı inancındayım” diye konuştu.

Ara tatil can suyu oldu

Bodrum’da turizm sezonunun bitmesiyle birlikte doluluk oranlarının düştüğünü de aktaran Ergün sözlerini şöyle sonlandırdı: “Biz zaten alıştık artık, yazın müthiş bir yoğunluk olur ama kışın da doluluk oranları yerlere düşer. Artık sıra kapatmamıza rağmen otobüslerimiz boş gidip boş geliyor. Ama bu yıl ara tatil uygulaması bize kısa bir nefes aldırdı. O bir haftalık dönemde doluluk oranları tekrar yaz aylarını yakaladı diyebiliriz. Umarım bu ara tatil uygulaması daha sık yapılır da hem öğrencilerimiz sıkılmadan güzel güzel eğitim alırlar, hem de bizim gibi sektörlere arada can suyu verilmiş olur. Ben şahsen bu uygulamanın sürekli devam etmesinden yanayım.”