Ankara'ya 300 Yeni Otobüs Alınacak

Ankara'ya 300 Yeni Otobüs Alınacak


Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruda Merkez Bankası'nın verdiği kredi faiz fiyatının yarı fiyatına buldukları kredi ile Ankara'ya 300 yeni otobüs alacaklarını ifade etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, daha önce belediyenin kamu bankalarından kredi alma konusunda sorunlar yaşadıklarını gündeme getirmişti. Ardından konuyla ilgili çalışmalarına devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi yönetimi, Merkez Bankası’nın faiz oranından daha düşük bir faiz oranıyla kredi bulduklarını açıkladı. Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’ne de çağrı yaparak kredinin Meclis’te kabul edilmesi talebinde bulundu.

Sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili açıklama yapan Mansur Yavaş, “Değerli hemşehrilerim; Ankara'da toplu ulaşım sıkıntılarını çözme çalışmalarımız dahilinde 300 yeni otobüs almak için yurt dışından Merkez Bankası faizinin yarı fiyatına kredi bulduk. Belediye meclisimizin de bu talebi Ankara halkı için onaylayacağına inanıyorum” dedi.