ANADOLU ISUZU GELECEĞİN TRENDLERİNE IŞIK TUTTU

ANADOLU ISUZU GELECEĞİN TRENDLERİNE IŞIK TUTTU


Anadolu Isuzu, fuara 4 aracıyla katıldı. Çevreci modelleri Citiport 12 CNG, Novociti Life, Novociti Volt (Elektrikli), Novo Lux araçlarıyla fuarda boy gösteren şirket, büyük ilgi gören modelleri ile geleceğin toplu ulaşım trendlerine ışık tuttu.Fuar standındaki basın toplantısında konuşma yapan Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, hedefledikleri pazarların ihtiyaçlarını doğru belirlediklerini, bu doğrultuda ürün ve hizmet sunduklarını dile getirdi.

 

 

Tuğrul Arıkan: “İhalelerin aranan ismi olduk”

 Attıkları güçlü adımlarla ihracat rakamlarını artırmaya devam ettiklerini ve markalarını dünyada da güçlendirdiklerini söyleyen Arıkan, “İhracatta son yıllarda gösterdiğimiz agresif büyüme performansı risklerimizi daha iyi yönetmemizin ve sağlıklı büyümemizin en önemli kaldıraçlarından birisi oldu ve olmaya da devam edecek. Bugün 42 ülkeye ihracat yapıyoruz. 2023’te bu rakamı 60’ın üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. 15 yıldır midibüste ihracat şampiyonuyuz. Avrupa belediyeleri Türk mühendisleri tarafından üretilen, yerlilik oranı yüzde 70’in üzerine çıkan araçlarımıza büyük ilgi gösteriyor. Geçtiğimiz yıl Avrupa’da toplu taşıma ihalelerinin aranılan ismi olduk” dedi.

 

Midibüs ihracatında rekor

Isuzu Novociti Life ile Polonya, İtalya, Yunanistan ve Fransa’dan sonra Gürcistan’a da giriş yaptıklarını belirten Arıkan, geçen yıl Tiflis Belediyesi’ne yapılan 16.9 milyon Euro tutarındaki midibüs teslimatı ile midibüs segmentinde Türk otomotiv tarihinin en büyük midibüs ihracatını gerçekleştirdiklerini söyledi. Arıkan, geleceğin toplu taşıma dünyasındaki ihtiyaç ve trendleri öngörerek geliştirdikleri çevreci ve konforlu araçları Citiport 12 CNG, Novociti Life, Novociti Volt, Novo Lux ile dünya otobüs devlerinin yer aldığı Busworld’de bulunmaktan heyecan duyduklarını kaydetti.