TOFED: Sosyal Medyada Dolaşan Sahte Belgeye İtibar Etmeyin!

TOFED: Sosyal Medyada Dolaşan Sahte Belgeye İtibar Etmeyin!


Türkiye Otobüsçüler Federasyonu, sosyal medyada ve watsapp'ta dolaşıma sokulan içerisinde "otobüs terminallerinin de geçici süreyle kapatılacağı" ibaresi yer alan belgeye itibar edilmemesi gerektiğini duyurdu.

Bu sabah sosyal medya mecraları ve watsapp üzerinden Coronavirüs için alınacak önlemlerin yer aldığı bir belge dolaşıma sokuldu.

Sağlık Bakanlığı imzalı ve "gizli" ibareli belgede, "otobüs terminallerinin de geçici süreyle kapatılacağı" maddesinin yer alması üzerine Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) acil bir açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

"Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca'nın açıkladığı üzere sosyal medyada dolaşıma sokulan belge gerçek dışıdır. Tamamen panik havası yaratmak için yayınlanan bu belgeye vatandaşlarımız hiçbir şekilde itibar etmemelidir. Karayolu yolcu taşıma sektörü mensuplarını ve yolcularımızı bu sahte belgeyi dikkate almamaları konusunda uyarıyoruz. Otobüs terminallerimiz hiçbir kesintiye uğramadan hizmetlerine devam etmektedir."