Ekrem İmamoğlu: “Otogar, Havalimanı Kadar Yoğun Bir Merkez”

Ekrem İmamoğlu: “Otogar, Havalimanı Kadar Yoğun Bir Merkez”


İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Büyük İstanbul Otogarı'nı ziyaret etti. Otogar Müdürü Fahrettin Beşli'den, devam eden çalışmalarla ilgili bilgiler alan İmamoğlu, yapılan yeniliklerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

16 Mayıs günü Büyük İstanbul Otogarı’nı ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, otogarın konumu ve işlevi itibari ile çok yoğun bir merkez olduğunu dile getirdi ve “Kimse belki farkında değil; ama burası İstanbul Havalimanı kadar nüfus yoğunluğuna sahip, gelişi-gidişi olan bir merkezdir. Bir başka özelliği de mahallelerin göbeğinde. Yani Bayrampaşa ve Esenler'in ortasında” dedi.

Çalışmaların devam edeceğini de belirten İmamoğlu, “Arkadaşlar, birçok fiziki işi, özellikle asfalt, boyama ve ulaşımla ilgili birtakım hizmetlerimizi bayrama kadar yetiştirecekler. Ne yazık ki, geçmişte farklı amaçlarla kullanılan alanların tamamen yıkılıp ortadan kaldırılması; hem şehir adına böyle bir yerin kurtarılması hem de çevresini olumlu etkilemesi anlamına geliyor. Alt katlardan metro hattı geçiyor. Dolayısıyla, bu istasyona giriş ve çıkışlarda, çok çağdaş ortamlar oluşturuyoruz” diye konuştu.