Kâmil Koç, 2 Haziran'da Yeniden Yollarda Olacak

Kâmil Koç, 2 Haziran'da Yeniden Yollarda Olacak


Karayolu yolcu taşımacılığının köklü firmalarından Kâmil Koç, 2 Haziran'dan itibaren seferlerine yeniden başlayacağını duyurdu.

Kamil Koç, Türkiye ve dünyada Covid-19 salgını nedeniyle verilen zorunlu molanın ardından 2 Haziran tarihinde yollara çıkacağını açıkladı. Yazılı bir açıklama ile yapılan duyuruda, seferlerde yolcuların ve personellerin sağlığı için gereken bütün önlemlerin alınacağı belirtildi.

 

Kadir Boysan: “Önceliğimiz yolcularımızın ve personelimizin sağlığı”

Kamil Koç Genel Müdürü Kadir Boysan, önümüzdeki dönemde en önemli önceliklerinin yolcuların ve personelin sağlığı olduğunu söyledi. Boysan, “Önceliğimiz yolcularımızın seyahatlerini sağlık içerisinde yapmalarıdır. Bu amaçla yeniden yola çıktığımız bugün, Bilim Kurulu’nun kararları ve yönlendirmelerini harfiyen uyguluyoruz. Tüm çalışanlarımız ve yolcularımız seferler sırasında maske takacaklar. Otobüste sosyal mesafeye uygun olarak yüzde 50 kapasite ile yolcu alınacak. Her otobüs düzenli olarak dezenfekte edilecek, yazıhane ve ofislerimizde el antiseptiği bulundurulacak” dedi.

Bütün personellerinin alınması gereken sağlık önlemleri ve hijyen kuralları ile ilgili bilgilendirildiğini belirten Boysan sözlerini şöyle sonlandırdı: “Tüm personelimiz otobüslerimizde gerekli temizlik için öz veriyle çalışacak. Yolcularımızla birlikte bu kuralları uygulayarak, süreci en güzel şekilde atlatacağımıza inanıyoruz. Kamil Koç olarak yolcularımızın sağlığı için her türlü tedbiri aldık. Otobüslerimiz her yolculuk öncesi ve sonrası havalandırılıyor, her sefer öncesi otobüs içinde temas edilen tüm yüzeyler dezenfektan ürünleriyle ve tek kullanımlık bezle temizleniyor. Dezenfektan kimyasalları özel sprey tabancalarla otobüs içi, bagaj alanı ve terminallerde temas edilen tüm alanlara uygulanıyor. Yolcularımızla buluşurken ikramları da unutmadık. Tüm ikram ürünlerimiz tek kullanımlık ve kapalı ambalajlarıyla kutularda muhafaza ediliyor ve servis ediliyor.”