Klasik Mercedes buluşması

Klasik Mercedes buluşması


KEPEZ Belediyesi tarafından Dokuma Park'ta 'Şehrin Yıldızları' adıyla düzenlenen etkinlikte 'Klasik Mercedes' araçlar sergilendi.

Kepez Belediyesi'nin ev sahipliğinde 'W115 Club ve Antalya Mercedes Garaj' işbirliğiyle 'Şehrin Yıldızları' adıyla 'Klasik Mercedes' buluşması düzenlendi. Dokuma Parkı'ndaki etkinlik klasik otomobil tutkunlarını bir araya getirdi. Önce Murat 124'lerle başlayan, Jawa ve ardından Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk asfalt yollarında gezen klasiklerle devam eden buluşmalarında bu kez klasik Mercedes tutkunları çok sevdikleri otomobillerini Antalyalılar için sergiledi.

 

110 OTOMOBİL SERGİLENDİ

 

Mercedes-Benz W 115-Club Antalya ile Antalya Mercedes Garaj adlı klasik otomobil tutkunlarından oluşan dernekler, en eskisi 1958 modelden başlayan 2000'li yılların modellerine kadar 110 farklı Mercedes sergilendi. Dokuma Park'ın otoparkına model yılından başlayarak sıralanan araçların sahipleri de, otomobiller konusunda meraklıları bilgilendirdi.

 

FİLMLERDE YER ALAN OTOMOBİLLER

 

 

Mercedes buluşmasına katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de bu tip otomobiller hakkındaki bilgilerini tazeleyerek, merak ettiklerini sordu. Özellikle filmlerde kullanılmış araçlarla ve sahipleriyle fotoğraf çektiren Başkan Tütüncü'ye, günün sonunda dernek yönetimleri tarafından desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

 

VATANDAŞLAR YENİ HOBİ EDİNİYOR

 

Nostaljik otomobiller üzerinden geçmiş ile gelecek arasında bağ kuran etkinliklere devam edeceklerini belirten Tütüncü, hiç otomobil tutkusu olmayanların, tutkusu olanlarla bağ kurarak yeni hobiler kazanmasına da vesile olduklarını söyledi. Belediyelerin en önemli görevlerinden birisinin de vatandaşları günlük hayatın stres ve keşmekeşinden arındıran mekanları sunmak olduğunu vurgulayan Hakan Tütüncü, buradaki etkinliklerin buna benzer birçok fayda ürettiğini vurguladı.

 

MÜZE HAZIRLIĞI

 

Dokuma Fabrikası'nın bir binasında yapılan Nostaljik Otomobiller Müzesi'ndeki çalışmalardan da söz eden Başkan Tütüncü, Dokuma Park'ın artık bir kültür adası olduğunu söyledi. Üç ay sonra tadilatının bitmesinin beklendiği müzede sergilenecek 20- 25 araçlık bir koleksiyon hazırladıklarını duyuran Tütüncü, "Burada sürekli bir koleksiyon sergisi yapılırken, diğer yandan da geçici otomobil sergileri de yapılabilecek" dedi.