TOFED ve IPRU, Toplantılarını Tamamladı
Karayolu yolu yolcu taşımacılığı sektörünün çatı örgütü olan TOFED, geçtiğimiz hafta bir Merkez Yürütme Kurulu Toplantısı gerçekleştirdi. Bu toplantıda TOFED yönetiminde bulunan birçok isim hazır bulunurken TOFED, gerekli Ar-Ge’lerini gerçekleştirdiği birkaç projesini tanıttı. Bu projelerin detaylarını süreç tamamlandığında elbette paylaşacağız ancak en önemli nokta, sektördeki birlik ve beraberlik ruhunu pekiştirmeyi hedeflemesidir. Aynı zamanda, artan giderlerle çıkmaza giren sektör üyelerinin, ekonomik yükünü azaltmak adına önemli hedefler içeren projeler bunlar. 
 
Diğer yandan, geçtiğimiz hafta Uluslararası Karayolu Yolcu Taşımacıları Birliği (IPRU) da bir İcra Kurulu Toplantısı gerçekleştirdi. O toplantıya da değerli yol arkadaşımız ve Milletvekilimiz Mustafa Ilıcalı katılım göstererek bizleri şereflendirdi. Ben buradan bir kez daha kendisine teşekkürlerimi iletiyorum. IPRU da yine aynı misyonla önüne yeni hedefler koydu, gelecek seneki faaliyetlerini planladı ve gittikçe artan üye sayısıyla birlikte çalışmalarını kapsamlı hale getirmek için yeni yol arayışlarına başladı. 
 
Otogar sürecinde iş birliğine inanıyoruz
Elbette bu hafta da üzerine birkaç kelime etmeden geçemeyeceğimiz bir gündemimiz var. İstanbul Otogarı’nın konumu ve işletmesi ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile görüşmelerimiz devam ediyor. Zaten Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu da geçtiğimiz günlerde Büyük İstanbul Otogarı’nı ziyaret etmiş ve “Bu konuda muhatabımız sektör mensupları olacaktır” demişti. Kendisi, daha sonra Harem Otogarı’nı da ziyaret etti ve orada da işi paydaşlarıyla çözeceğini belirtti. Bu konuda Sayın İmamoğlu’ndan beklentimiz, söz verdiği gibi mutlaka ve mutlaka  her adımı birlikte atmaya özen göstermesidir. Bizim bu konuda kendisine inancımız tamdır. Kendisi, bu sektöre emek vermiş hiçbir ismi, tabi aynı zamanda bu otogarı kullanan vatandaşları da, mağdur etmeden ortak bir karara varmamız için gerekenleri yapacaktır.